Zavřít reklamu

O chystaném PlayStationu 5 je v posledních týdnech slyšet poměrně často. Ostatně, vzhledem k obří oblibě předešlých generací této herní konzole se tomuto poprasku ani nelze divit. Jeho pomyslné spuštění můžeme přičítat přímo Sony, které na svém blogu nedávno oznámilo, že PlayStation 5 dorazí příští rok před Vánoci. Další nálož informací pak prozradil jeden ze zahraničních technologických portálů, kterého si Sony pozvalo do svého sídla a o PS 5 mu prozradilo mnoho informací spolu. To však není ani zdaleka vše. Na internet totiž nyní unikla fotka vývojářského prototypu této herní konzole.

Pokud jste sledovali v předešlých měsících různé patentové úniky právě z dílny Sony, určitě jste zaznamenali jeden popisující “véčkovou” podobu nové herní konzole. Tomu sice mnozí při jeho zveřejnění nepřikládali žádný velký význam, avšak nyní se ukazuje, že to byla chyba. Vývojářský prototyp konzole totiž vypadá alespoň podle fotky naprosto shodně s konzolí na patentu. Konzole se neshodují jen tvarově, ale třeba i porty či tlačítky pro základní ovládání. Vidět tak můžete například hned šestici USB portů či mechaniku na fyzické disky. Po bocích pak lze vidět velké průduchy sloužící pro odvětrávání konzole. Ta má totiž nabízet skutečně brutální výkon, který s sebou zajisté přinese i velké množství tepla.

Jelikož je design PS 5 v porovnání s předešlými generacemi o poznání odvážnější, není divu, že se na internetu mnozí milovníci této herní konzole do Sony tvrdě opřeli. Je však potřeba brát v potaz to, že na fotce je skutečně jen prototyp pro vývojáře, kteří si na něm mohou testovat své herní tituly. Finální design konzole pak bude ve výsledku pravděpodobně jiný. Otázkou však je, o kolik. Tak či onak, na paniku je vzhledem k představení naplánovaném za rok ještě čas. 

Související články

Dnes nejčtenější

.