Zavřít reklamu

Jedna z velmi užitečných funkcí, která se objevila již minulý rok v iOS 12, je bezesporu automatické vyplňování bezpečnostních kódů. V praxi můžete tuto funkci využít například tak, že pokud se snažíte poslat peníze skrze internetové bankovnictví a před zasláním peněz vám přijde SMS zprávou kód, tak dostanete možnost pro jeho jednoduché vyplnění. Nemusíte tedy bezpečnostní kód ručně vyplňovat, ale stačí potvrdit automatické vyplnění. Za touto funkcí však ale stojí vcelku zajímavý příběh.

O víkendu se na Twitteru objevil zajímavý příspěvek od inženýra jablečné společnosti. Ten dal ostatním uživatelům a příznivcům kalifornského giganta možnost nahlédnout pod pokličku vzniku funkce pro automatické vyplňování bezpečnostních kódů. Onen inženýr z Applu, který nese jméno Ricky Mondello, uvádí, že tato funkce vznikla vcelku náhodou při vývoji jiné funkce, která měla být dle jeho slov „o mnoho více pozoruhodná“. Nápad pro vytvoření funkce, která dokáže automaticky vyplňovat bezpečnostní kódy, přišla jako vedlejší nápad, kterému se zpočátku nikdo příliš nevěnoval. Později však došlo podle slov Mondella k menší poradě, kde si celý tým možnosti nové funkce sepsal. Všichni z týmu poté usoudili, že původní nápad rozhodně není tak skvělý, jako tento – a dílo bylo na světě.

Mondello uvádí, že je tato funkce naprosto skvělá především proto, že funguje bez nutnosti jakéhokoliv zásahu od vývojářů a zároveň nikterak nenarušuje bezpečnost uživatelů. „Jsem velice šťastný, že jsme tuto funkci vytvořili. Náš tým ji dokonce dokázal zprovoznit hned první den. Všechno nakonec funguje bez nutnosti integrace.“ Někteří uživatelé mohou namítat, že s automatickým vyplňováním přišel jako první Android. Tuto informaci však Mondello odmítá a uvádí, že zkopírování kódu do schránky rozhodně neznamená automatické vyplnění. Na celé vlákno, ve kterém Mondello popisuje vývoj funkce automatického vyplňování bezpečnostních kódů, se můžete podívat zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.