Zavřít reklamu

Řadíte se mezi ty uživatele, kteří využívají starší iPhony či iPady a zároveň odmítají instalovat nejnovější aktualizace? Pak pro vás máme skutečně nepříjemnou zprávu. Už 3. listopadu se totiž může stát, že některé starší Apple produkty přestanou správně fungovat. Potíží se však dá vyvarovat velmi jednoduše.

Problém se týká konkrétně iPhonů 5 a 4s a dále pak iPadů 4. generace, 3. generace, 1. generace iPadu mini a v poslední řadě iPadu 2. Zjednodušeně jej lze vysvětlit jako chybu vyvolanou “resetem” GPS, ke které dochází kvůli dosažení maximálního časového rámce pro “časová razítka” ovlivňující funkčnost celého systému. Tento ráme dosahuje pouze 1023 týdnů a po jejich uplynutí se vrací zpět na nulu, což velmi zjednodušeně řečeno způsobuje u některé elektroniky značné problémy, přičemž ani Apple produkty vydané v roce 2012 a dříve se tomuto problému nevyhnout. Proto Apple radí, aby všichni uživatelé těchto produktů aktualizovali na nejnovější nabízené systémy pro ně vydané v průběhu tohoto roku – jedná se konkrétně o iOS 9.3.6 a iOS 10.3.4. 

Jakmile tak uživatelé neučiní, mohou se setkat se skutečně závažnými problémy, které mohou v krajích případech jejich zařízení takřka vyřadit z provozu. Ztráta geolokace přes GPS totiž může způsobit i nastavení iPhonu či iPadu na nesprávný čas, což může ve výsledku vyvolat problémy s celou řadou věcí v čele se synchronizací s iCloudem či mailů. Problém může ale i vyřadit z provozu aplikace třetích stran spoléhající právě na GPS či na správné nastavení času. Tomu všemu se ale dá naštěstí velmi jednoduše zabránit právě aktualizací na nejnovější verzi iOS. Pokud nevíte jak na to, stačí jít do NastaveníObecnéAktualizace softwaru. Nejste-li si jistí tím, zda jste již update, který vyšel skutečně nedávno, provedli, přesvědčit se o tom můžete v NastaveníObecnéVerze softwaru, kde musí být uveden buď iOS 9.3.6 či 10.3.4.  Co se týče novějších Apple produktů (či starších, které nejsou v seznamu), jejich uživatelé se jakéhokoliv problému s GPS 3. listopadu obávat nemusí. U nich totiž Apple již veškeré možné softwarové kroky pro zabránění problémům provedl a tudíž by neměla být šance, že se u nich jakékoliv omezené projeví. 

Související články

Dnes nejčtenější

.