Zavřít reklamu

Populární platforma Luna Display, která dokáže udělat z vašeho iPadu externí obrazovku k Macu či MacBooku, byla v rámci macOS 10.15 Catalina zastíněna funkcí Boční obrazovka nebo chcete-li Sidecar, která nabízí prakticky úplně to samé. Vývojáři Luna Display tak dostali dvě možnosti – buď celý vývoj vzdají, anebo se pokusí vytvořit něco, co Apple prozatím nenabízí. Vrhli se tedy do druhé varianty a nově přišli s podporou Mac-to-Mac módu. To znamená, že jako externí obrazovku můžete k vašemu Macu využít i jiný jablečný počítač.

Vše, co k tomu potřebujete, je malý modul, který zastrčíte do portu Macu. Díky němu mohou oba dva Macy či MacBooky mezi sebou komunikovat a proměnit jeden z nich v externí monitor. Využít tedy můžete třeba váš MacBook jako sekundární displej k iMacu, velmi zajímavá je však také možnost využití výkonu Macu mini, který propojíte se slabším MacBookem. Luna Display svou novou funkci popisuje následovně: „Náš nový režim Mac-to-Mac vám umožní využít jakýkoliv Mac jako druhý displej. Konečně můžete využít i vaše stařičké Macy, které leží ladem zavřené ve skříni! Můžete využít doopravdy jakéhokoliv Macu, kombinace jsou téměř nekonečné a využití jednoduché.“

Luna Displej udělala vše proto, aby s ní byly schopné fungovat i starší Macy. A to se jí také podařilo – abyste mohli režimu Mac-to-Mac využít, tak primární zařízení musí mít nainstalovaný macOS 10.11 El Capitan a novější, sekundární zařízení sloužící jako externí displej poté musí mít alespoň macOS 10.8 Mountain Lion. Platforma Luna Displej tedy opět nabízí něco, co prozatím Apple neumí. Uvidíme, zdali se jablečná společnost pokusí využít i tohoto nápadu. V případě, že by tak učinila, byla by to pro Luna Display určitě veliká rána. Třeba bychom se však dočkali možnosti využít externí displej i na iPhonu a dalších zařízeních.

Související články

Dnes nejčtenější

.