Zavřít reklamu

Zní to možná bláznivě i neprakticky, ale tvůrci Luna Display, tedy aplikace umožňující využívat iPad jako druhou obrazovku, sní o Macbooku, který by nabídl více pracovního místa. Vytvořili proto koncept, ve kterém vyměnili klávesnici za dotykový panel s podporou Aple Pencil.  „Hlavní“ displej může sloužit jako plocha pracovní, zatímco ten spodní jako odkládací. Našli byste pro takový Macbook využití?

Co všechno by měl duální displej Macbooku umožnit?

Koncept vypustil do světa Federico Donelli, průmyslový návrhář společnosti Astro HQ, která stojí za výše zmíněnou aplikací Luna Display. Macbook, který má de facto dvě obrazovky, definuje jako posouvání hranic. Aktivací dotykových a Apple Pencil interakcí vytvořili nové příležitosti pro kreativní pracovní postupy, které jsou jinak omezeny myší a klávesnicí. Zásadní využití bude mít podle nějak Macbook při úpravě a retušování fotografií nebo tvorbě ilustrací.

Krom toho půjdou obě části otočit o 180 stupňů, takže Macbook rázem složíte v jednu velkou obrazovku. Mohl by tak jeden stroj úplně zastoupit Macbook i iPad? Nedávno se také mluvilo, že by Apple vytvořil společný systém pro iPad/iPhone a Macbook, to ale Tim Cook později zavrhl s tím, že jsou přístroje jedinečné, a neměly by sdílet jeden systém. O něco podobného už se ostatně pokoušel Microsoft, což zřejmě jeho snahu prorazit na trhu s telefony úplně zabilo.

Myšlenka vznikla náhodou, ale sklidila úspěch

Astro HQ poukázala, že pokud máte o takový koncept zájem už teď, nemusíte čekat. Stačí vzít iPad Pro 12.9“, položit ho přes klávesnici a trackpad Macbooku Pro nebo Air, a propojit je pomocí aplikace Luna Display. Rozměry největšího z iPadů totiž kopírují obvod šasi zmíněných Macbooků nejlépe.

A jak vlastně myšlenka takového Macbooku vznikla? Donelli uvedl, že na ni přišel v momentě, kdy si koupil Macbook Air 13″ (2018) a hledal kreativní způsoby práce pomocí Luna Display. Dvojitá obrazovka podle něj výrazně usnadňuje grafickou práci, protože získáte mnohem více pracovního prostoru, aniž byste se museli nějak omezovat.

Související články

Dnes nejčtenější