Zavřít reklamu

Poslední měsíce přinesly do Google Maps plno užitečných vylepšení a jak se zdá, ani měsíce nadcházející nebudou v tomto ohledu jiné. Google totiž oficiálně oznámil, že své Mapy nově vylepší další náloží funkcí z oblíbené navigační aplikace Waze, kterou před nějakým časem odkoupil. Co se v Google Maps tedy objeví tentokrát?

V minulosti do Map dorazily rychlostní limity či možnost hlásit radary a nehody, díky čemuž měli mít řidiči skvělý přehled o všem, co je na jejich cestě čeká. Nově bude možné přímo do Google Maps hlásit a potažmo v nich zobrazovat různé stavební práce na silnicích krátkodobějšího charakteru, které se v navigaci jako takové neobjeví automaticky, dále pak různé uzavírky jízdních pruhů či dokonce různé předměty na silnici, které na ní nemají co dělat – tedy například suť či padlé stromy. inspirace u Waze je tedy zcela evidentní, což však vzhledem k obrovské oblíbenosti Google Maps zřejmě nikomu příliš nevadí. Přidávání zpráv bude do Google Maps stejně jednoduché jako do Waze. Stačit bude v navigaci tapnout prstem na možnost vložení informací o daném místě a tam z nabídky vybrat, o co přesně jde. Jedná se tedy opět o velmi podobné řešení jako u Waze. To se však za řadu let provozu osvědčilo a tak nemá Google jediný důvod jej jakkoliv měnit. 

Nové možnosti upozornění ostatních řidičů na potenciální rizika na jejich trase budou dle slov Googlu dostupné v jeho Google Maps pro Android a iOS už od tohoto týdne, přičemž podobná vylepšení zpravidla společnost zavádí “na dálku” jejich zapnutím na svých serverech. To jinými slovy znamená, že k jejich získání není zpravidla potřeba žádný update. Nicméně je potřeba počítat s tím, že celosvětové rozšíření nějaký čas zabere a novinky se vám tak mohou v mobilních aplikacích objevit klidně až v řádu několika týdnů. 

Související články

Dnes nejčtenější

.