Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že se Applu na poli nositelného příslušenství velmi daří, o čemž vypovídají prodeje Apple Watch a AirPods. Podle patentu nově zveřejněného patentovým úřadem by se možná mohl chtít technologický gigant uplatnit i v segmentu chytrých prstenů, kterých v současné chvíli příliš na trhu není.

Nový patent má krkolomný název ,,Zařízení, metody a uživatelské rozhraní pro nositelné elektronické výpočetní zařízení“. Podle grafického náhledu, který můžete vidět v galerii na boku odstavce, se jedná o tlustší prsten. V něm se nachází procesor, bezdrátový vysílač a přijímač, akumulátor, mikrofon, malý displej a senzory, které by měly být schopny interpretovat gesta uživatele. Samotná konstrukce by mohla obsahovat další haptické senzory, které by fungovaly jako zpětná vazba. Samozřejmostí by byly i biometrické senzory zaznamenávající tělesnou aktivitu. Zařízení by navíc mohlo například zvládnout odemykat Mac. Stejným způsobem, jako to dokáží dělat Apple Watch.

Mezi gesta, kterými by ,,Apple Ring“ mohl disponovat, patří ukázání na zařízení (nejspíše Mac). Prsten i Mac by se spojily díky bezdrátové technologii a Mac by mohlo jít ovládat gesty. Patent hovoří o potenciální možnosti sdílet s jiným zařízením i úhel natočení. Text patentu zmiňuje i dotykovou obrazovku, která by mohla sloužit pro zadávání znaků či potvrzení gesta uživatelem. Text patentu je velmi nejasný a těžko vlastně říct, jak si jeho autor přesně představuje používání zařízení. Apple už podobný patent vlastní. V roce 2015 jsme mohli vidět popsáno velmi podobné zařízení, které by se navíc dalo ovládat hlasem. Jako obvykle se ale k výše zmíněnému hodí dodat, že Apple vlastní velké množství patentů, které nikdy světlo světa nespatří. V současné době tak můžeme pouze spekulovat, jak by Apple něco podobného do svého ekosystému zařadil. Uvítali byste podobný produkt?

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější