Zavřít reklamu

Lisa Jackson, viceprezidentka Applu pro životní prostředí, politiku a sociální iniciativy, poskytla nedávno rozhovor pro magazín The Independent. V něm se mimo jiné detailně rozpovídala o aktivitách, které společnost Apple v tomto směru vyvíjí, o obnovitelné energii a dalších tématech.

Co se iPhonu 11 týče, je Lisa Jackson podle svých slov nejpyšnější na materiály uvnitř Taptic Engine. Součástí komponent jsou magnety, vyrobené ze vzácných přírodních materiálů, a tyto materiály budou letos recyklovány. Podle Lisy Jackson ale Apple navzdory veškerému úsilí ještě zdaleka není tam, kde by měl být. „Děláme pokroky. Občas si zkrátka přejete všechno urychlit. Máme 14 materiálů, které jsme zdůraznili, ale ještě jsme u nich pořádně nepokročili,“ uvedla v rozhovoru, a dodala, že je zapotřebí, aby Apple pracoval na všech částech vylepšení zároveň.

Součástí snahy o větší přínos životnímu prostředí je také sestavení týmu, který bude mít tuto oblast na starost. Lisa Jackson tento „virtuální tým“ sestavila z pracovníků napříč obory a pozicemi. Všichni členové týmu zůstali na svých obvyklých pozicích, ale zároveň se soustředí na své nové úkoly, související se životním prostředím. Tým se podle Lisy Jackson postupně neustále rozrůstá. Lisa Jackson ale zároveň popírá, že by celý výrobní proces Applu závisel na recyklovatelnosti a životním prostředí – Apple se podle jejích slov zkrátka co nejvíce snaží vyhnout se problémům dříve, než se stanou skutečnou výzvou.

V závěru interview se Lisa Jackson svěřila s tím, že věří, že úsilí Applu na poli recyklovatelnosti a udržitelnosti bude mít dlouhodobý charakter a bude se zlepšovat spolu s tím, jak budou pokračovat její inovace a jak se bude rozšiřovat nabídka nových materiálů i použitých technologií. Zároveň ale přiznala, že inovace Applu mohou na první pohled možná na někoho působit „zpožděně“. Jako příklad uvedla používání nových materiálů, u kterých Apple nejprve potřebuje ověřit recyklovatelnost. Rozhovor v plném znění si můžete přečíst zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.