Zavřít reklamu

Že Apple na začátek příštího roku chystá představení nástupce iPhonu SE je vzhledem k obrovskému množství úniků informací od ověřených zdrojů čím dál pravděpodobnější. Ba co víc – k dispozici máme již relativně dost informací ohledně jeho designu a hardwarové výbavy, díky čemuž si můžeme o novince udělat vcelku slušný obrázek už dnes. S pár upřesňujícími informacemi dnes znovu přispěchal přední analytik Ming-Chi Kuo, jehož zdroje odhalily barevné varianty, úložiště a dokonce i základní cenu. 

Kuo znovu potvrdil, že nástupce iPhonu SE bude designově vycházet z 4,7” iPhonu 8, díky čemuž se u něj můžeme těšit na skleněná záda, rámečkový displej s Touch ID či podporu bezdrátového nabíjení. Apple má novinku prodávat ve vesmírně šedé, stříbrné a červené barevné variantě. Naopak zlatou, ve které nabízí iPhonu 8 dnes, u jeho upgradované verze možná trochu překvapivě vynechá. Novinka se bude prodávat ve dvou úložných variantách – konkrétně v 64 GB a 128 GB variantě, přičemž za základní variantu si má Apple účtovat 399 dolarů, což je stejná cena, za kterou prodával Apple základní iPhone SE. Pokud by se tedy přidržel i stejného přepočtu jako tehdy, v České republice by novinka mohla začínat na 12 990 korun, stejně jako v případě prvního SE. Jedná se tedy bezesporu o skutečně příznivou cenu (vezmeme-li v potaz, že nyní Apple prodává iPhone 8 v základu za 13 490 korun), která by zcela určitě zajistila telefonu dobré prodeje. V to ostatně věří i samotný Apple, který má již se svými dodavateli nasmlouvanou výrobu dvou až čtyř milionů kusů iPhonu SE 2 měsíčně, přičemž za příští rok by se měl tento telefon v prodejích dostat zhruba na 30 milionů kusů. 

Kromě ceny a barevných variant poodkryl Kuo i pár detailů ohledně vnitřností telefonu. O nic překvapivého se však nejedná. Srdcem telefonu má být čipset A13 Bionic, který tepe i v letos představených iPhonech 11 a 11 Pro, přičemž na rozdíl od nich má disponovat nástupce iPhonu SE “jen” 3 GB RAM paměti, což je o 1 GB méně než všechny letošní iPhony. Nicméně i 3 GB jsou pro běžné či středně náročné uživatele více než dostačující množstvím které je při využívání telefonu nebude v ničem limitovat. Ve výsledku se tak bude zřejmě jednat o skutečně zajímavý telefon pro širokou veřejnost, která nebude chtít za nový iPhone utrácet desítky tisíc korun. Zda však očekávaný úspěch naplní ukáže až čas.

Související články

Dnes nejčtenější

.