Zavřít reklamu

Letošní rok je a zřejmě ještě bude na Apple produkty skutečně bohatý a příští rok zřejmě jakbysmet. Od jeho startu nás sice dělí ještě zhruba tři měsíce, avšak už nyní víme o plánovaném představení chytrých brýlí Applu, nové generaci iPadů Pro a nástupci iPhonu SE. Právě příchod dvou posledně zmíněných produktů dnes znovu potvrdil i velmi přesný analytik Ming-Chi Kuo.

Není tomu tak dávno, co jedny Kuovy zdroje práce na nástupci iPhonu SE potvrdily, a už tu máme potvrzení od zdrojů dalších. I ty tvrdí, že SE 2, jak je novinka zatím pracovně nazývána, dorazí v těle 4,7″ iPhonu 8 a nabídce procesor Apple A13, který tepe i v letos představených iPhonech. Tento krok by dával smysl i vzhledem ke stylu “vytvoření” první generace iPhonu SE. U té totiž také Apple vsadil na roky starý a ověřený typ šasi, do kterého vměstnal komponenty vlajkových lodí z předešlého roku – tehdy tedy konkrétně iPhonu 6s. Pokud by se k naprosto stejnému kroku odhodlal i tentokrát, SE 2 by se dočkal mimo jiné 4 GB RAM paměti, kterou disponují všechny letos představené iPhony. Těžko však říci, zda by v takto malém těle dávala vůbec smysl, jelikož se nedá předpokládat, že by byl uživatel s takto malým iPhonem stejně softwarově produktivní jako ten, který pracuje na větším displeji. 

Kuovy zdroje rovněž potvrdily práce Applu na další generaci iPadů Pro. Ta bude vycházet z tabletů představených vloni na podzim a nabídne speciální 3D senzor pro mapování objektů před zadním fotoaparátem, díky čemuž by měl být iPad schopen daleko lépe zvládat například rozšířenou realitu. Spekuluje se i o nasazení trojitého fotoaparátu po vzoru iPhonů 11 Pro, avšak toto vylepšení Kuo ve své nové zprávě pro investory neuvedl, takže nad ním stále visí otazníky. Pokud by však Apple skutečně rád pozvedl úkony spojené s AR a potažmo fotoaparátem jako takovým, zřejmě mu nic jiného než nasazení podobného řešení ani nezbude. To však budeme moci se stoprocentní jistotou říci až na jaře příštího roku, kdy by měl jak nové iPady, tak i iPhone SE 2 spatřit světlo světa.

Související články

Dnes nejčtenější

.