Zavřít reklamu

V minulých dnech jsme na našem magazínu uveřejnili návod, ve kterém jsme vám ukázali, jakým způsobem můžete v rámci nových operačních systémů iOS 13 a iPadOS 13 stahovat soubory. Jak se ukázalo, mnoho uživatelů o této funkci prozatím nevědělo. Stažením souborů to však pouze začíná, jelikož ne všechny z nich si můžete v rámci aplikace Soubory spustit. V komentářích byl uveden například formát MKV, který zde nespustíte, a další. Pojďme se tedy společně podívat na to, jakým způsobem můžete videa v nepodporovaných formátech bez problémů spouštět i na iPhonu či iPadu.

Jak v iOS 13 přehrávat stažená videa ze Safari

Jakmile si stáhnete nějaké video, které v nativní aplikaci Soubory nelze přehrát, tak postupujte následovně. Je nutné, abyste vašemu iPhonu či iPadu poskytli nějakou aplikaci, která tyto soubory přehrát dokáže. Využít můžete nepřeberného množství aplikací, já mám však v oblibě známou aplikaci VLC, kterou stáhnete z App Storu zdarma pomocí tohoto odkazu. Jakmile ji stáhnete, tak stačí, abyste otevřeli aplikaci Soubory a našli video, které chcete přehrát. Poté jej rozklikněte a v levém dolním rohu u něho klikněte na tlačítko sdílení. Poté je nutné, abyste se v menu s aplikacemi dostali úplně doprava, kde klikněte na Další. Zde už jen stačí zvolit možnost Otevřít v aplikaci VLC.

V komentářích se dále objevil dotaz, který směřoval na to, zdali nelze nějakým způsobem ze stažených skladeb v rámci nějaké aplikace vytvořit playlist. Hledal jsem delší dobu nějakou aplikaci, která by to dokázala, avšak neúspěšně. Prozatím se tedy musíme spokojit s přehráváním skladeb přímo v aplikaci Soubory. Nezbývá nám tedy nic jiného, než doufat, že se nějaká taková aplikace třetí strany v App Storu objeví. Nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby se stažené skladby mohly ihned objevit v aplikace Hudba, avšak tento postup Apple s největší pravděpodobností nikdy neumožní.

Související články

Dnes nejčtenější

.