Zavřít reklamu

O tom, že Apple Watch mohou mít do velké míry pozitivní dopad na lidské zdraví, jsme psali již mnohokrát. Chytré hodinky od Applu mohou být přínosem nejen pro pacienty, ale také pro odborníky. Kalifornští lékaři začali nedávno využívat systém Apple Watch k pořizování poznámek z návštěvy pacienta. Přepis těchto poznámek se posléze spolu s odpovídajícími lékařskými daty automaticky zanese do záznamů daného pacienta.

Tuto novou službu poskytuje kalifornským lékařům společnost Altais. Díky možnosti záznamu přes Apple Watch odborníci výrazně ušetří čas, který by jinak strávili ručním zadáváním záznamů do karty. Platforma, vyvinutá ve spolupráci s Notable Health a Blue Shield, využívá k automatizaci částí procesu strojové učení. „Naším cílem je pomoci lékařům využívat technologii ke zlepšení zdraví a pohody jejich pacientů,“ uvádí doktor Jeff Bailet, prezident a ředitel společnosti Altais, a dodává, že snížení počtu administrativních úkonů také povede k vyšší spokojenosti samotných lékařů.

Namísto ručního zadávání poznámek a detailů do elektronického záznamu pacienta je bude lékař zkrátka jen zadávat do svých Apple Watch. K zadávání může docházet jak v průběhu návštěvy pacienta, tak i po jejím skončení. Jakmile jsou poznámky jednou zadané do Apple Watch, dojde s pomocí funkce rozpoznání řeči k definování klíčových bodů. Nejdůležitější data budou pak do elektronického záznamu zanesena automaticky. Doktor Richard Thorp, ředitel Paradise Medical Group, udává, že jako internistovi, pečujícímu o seniory s četnými komplexními chorobami tento systém značně usnadňuje práci, a on sám je z něj velmi nadšený.

Kromě toho, že nový systém ušetří lékařům čas, strávený administrativou, umí také asistovat pacientům. Aplikace Blue Shield například umí pacienty, zapojené do programu, upozornit na blížící se datum prohlídky, zkontrolovat pojištění nebo jim umožní vyplnit dotazníky, související se zdravím.

Související články

Dnes nejčtenější

.