Zavřít reklamu

Difuzéry se těší v posledních letech čím dál větší oblibě, jelikož dokáží ovzduší v příbytcích lidí ozvláštnit příjemnými vůněmi či svěží párou. Naprostá většina těchto produktů je však “hloupá” a tedy ovladatelná klasicky přes tlačítka na nich, maximálně pak pomocí mobilních aplikací a Bluetooth. Svěží vítr do nabídky difuzérů chce nyní vnést společnost Vocolinc se svým Flowerbudem, který se za hloupý označit rozhodně nedá. A jelikož nám přišel do redakce na test a já si jím již pěkných pár týdnů osvěžuji mimo kanceláře i domácnost, v následujících řádcích se s vámi podělím o své dojmy z něj. Recenze Vocolinc Flowerbud právě začíná. 

Balení

Pokud se pro Flowerbud rozhodnete, těšit se můžete na relativně velkou krabici obsahující samotný difuzér, adaptér do klasických tuzemských zásuvek, dále pak dokonce adaptér do britské zásuvky, krátký návod k obsluze s QR kód potřebným pro propojení s HomeKitem či aplikací (je však i na samotném produktu) a malá nálevka na vodu. Balení je tedy relativně bohaté, avšak až na britský adaptér zřejmě ničím překvapující. 

Krabice difuzéru Vocolinc

Technické specifikace a zpracování

Technická stránka difuzéru je více než zajímavá a to v mnoha ohledech. Začneme ale rovnou tím nejzajímavějším, čímž je kompatibilita s HomeKitem. Vocolinc je totiž jedinou značkou na světě, která vyrábí difuzér kompatibilní a tedy i ovladatelný s jablečným HomeKitem, za což rozhodně zaslouží palec nahoru. Kromě HomeKitu si pak můžete stejně jako u ostatních produktů z portfolia Vocolincu užít ovladatelnost přes Alexu od Amazonu či Google Assistanta. Pro jablíčkáře je však samozřejmě nejzajímavější první zmíněná možnost, tedy HomeKit a s ním i spojená ovladatelnost přes Siri. 

Difuzér jako takový je vyroben z plastu, který působí alespoň na omak a na pohled kvalitně a skládá se ze dvou částí – spodní vaničky a horního “komínku”. Spodní vanička obsahuje nádržku na vodu o obsahu 300 ml, na jejímž dnu naleznete relativně malý otvor pro ultrazvuk zajišťující osvěžující vodní páru, která následně vychází právě “komínkem”. Celý difuzér je pak možné rozsvítit díky implementovanému LED osvětlení až 16 miliony barev s tím, které lze ovládat právě přes HomeKit. O tom ale až v pozdější části testu. 

Rozložený difuzér Vocolinc

Difuzér je napájen klasicky z elektrické sítě pomocí přibaleného kabelu a propojení s HomeKitem mu zajišťuje 2,4 GHz WiFi modul. Další zajímavostí je pak schopnost automatického vypnutí po vyprázdnění zásobníku na vodu ve spodní vaničce či možnost regulovat si elementární věci skrze dvě tlačítka na na těle produktu. Garantuji vám však, že těch si po připojení difuzéru k iPhonu všímat nebudete. Taková zábava jako s HomeKitem s nimi totiž rozhodně není. 

Zásuvka k difuzéru Vocolinc

Zcela opomenout bychom určitě neměli ani rozměry. Pokud se pro Flowerbud rozhodnete, těšit se můžete na relativně malý produkt o rozměrech 27 cm na výšku, 17 cm na šířku v nejširším spodním místě a zhruba 2,5 cm v nejužším horním místě. Hmotnost produktu je sama o sobě velmi nízká, takže se nemusíte bát, že by vám například strhl ze zdi závěsnou polici při položení na něj (pokud jí tedy samozřejmě nemáte navrtanou fórově). Kdybych měl v krátkosti zhodnotit i celkový design a zpracování, za mě bych dal produktu jedničku. Vzhled mi přijde skutečně fajn a hlavně univerzální, díky čemuž není problém s umístěním difuzéru do pracovny, ložnice nebo třeba obýváku. Kritiku si nezaslouží ani zpracování, které je velmi dobré. Někdo sice může namítat, že se jedná o plastový produkt a už to mu ubírá na “bodech”, avšak myslím, že zrovna u tohoto typu produktu to nevadí. Lacině či dokonce nekvalitně totiž dle mého nepůsobí. Nicméně sto lidí, sto chutí. 

Testování

Zkouška difuzéru nemohla začít ničím jiným, nežli propojením s iPhonem. Jak jsem již několikrát zmínil výše, užít si u něj můžete kompatibilitu s HomeKitem, ale také ovladatelnost skrze vlastní aplikaci Vocolinc. Ta je sice fajn, avšak osobně dávám spíše přednost nativním řešením a tak jsem raději zůstal u HomeKitu, ve kterém lze sdružit prakticky celou HomeKit domácnost. Nicméně pokud vám tato platforma nesedí a vy byste si domácnost vybavili jen věcmi od Vocolincu, je jejich appka určitě fajn alternativou. Pokud byste pak chtěli využívat časování, ke kterému se dostanu níže, nezbude vám dokonce nic jiného než appku Vocolinc stáhnout. To ale jen na okraj, nyní zpět k testování. Propojení difuzéru s HomeKitem se provádí velmi jednoduše tak, že produkt oživíte elektrikou ze zásuvky a přes HomeKitové rozhraní do svého iPhonu načtete jeho QR kód. Nic víc, nic míň. Telefon (a potažmo i ostatní produkty, které se synchronizují přes iCloud) se s difuzérem propojí a vy si tak můžete začít užívat všechny jeho funkce. 

Výkon difuzéru je možné velmi jednoduše regulovat.

Jakmile produkty propojíte, stačí už jen odejmout horní část, tedy “komínek”, a do spodní vaničky nalít vodu, popřípadě do ní nakapat aroma olej pro provonění bytu. Pak už jen horní část vrátíte, přes HomeKit či appku difuzér spustíte a užíváte si vystupující páru z něj. Ta je osvěžující, avšak rozhodně ne studená, takže se nemusíte bát například toho, že by vám difuzér “zmrazil” květiny umístěné kolem něj či něco podobného. Výkon difuzéru je možné různě regulovat a nastavit si jej tedy přesně podle vašich potřeb. Pokud chcete vzduch v místnosti osvěžit rychle, necháte ultrazvuk běžet na plný výkon a z “komínku” se začne do pár vteřin valit relativně hustá pára. Jestliže naopak chcete jen zlehka, nastavíte si nižší výkon a vystupování páry pak téměř nevidíte. Možností, jak vzduch v místnosti osvěžit, je zkrátka celá řada a je jen na vás, co vám zrovna přijde v danou chvíli vhod. Při žádném nastavení se přitom nemusíte obávat žádného výrazného hluku. Při nejvyšším výkonu zlehka sice difuzér slyšet je, avšak jedná se především o bublající vodu a velmi tiché brnění než o něco, co by vás vyloženě rušilo. 

Klasická pára mně osobně přišla trochu nudná a tak jsem neváhal při testech používat velmi často různé aroma oleje. Testy jsem prováděl většinou v místnostech o 20 až 30 metrech čtverečních a musím říci, že vůně olejů se v nich vždy objevila do pár minut po aktivaci difuzéru. Podle výrobce je pak bez problému provonět či osvěžit i místnost o 40 metrech čtverečních, čemuž rozhodně věřím. Záleží však samozřejmě hodně i na tom, jak aromatický olejíček na provonění použijete. Pokud by byl skutečně výrazný, nebál bych se říci, že ani s více než 40 metry čtverečními nebude mít difuzér problém. Jasně, asi by musel jet na plný ultrazvukový výkon, avšak účel by splnil. 

Difuzér lze načasovat, díky čemuž můžete vždy vstoupit do předem provoněného pokoje.

Super je, že difuzér lze i načasovat, díky čemuž není problém nastavit přesnou hodinu spuštění a provonět si osvěžit si tak například těsně před vaším příchodem kancelář nebo ložnici. Časovat rovněž můžete jednodušší formou a to tak, že v appce nastavíte dobu, za kterou se má difuzér vypnout, což se může hodit třeba večer, když už na vás jde spaní. Tohle však (bohužel) zvládnete jen přes aplikaci Vocolinc, kterou je tak dobré pro tyto případy v telefonu mít. Vše ostatní – tedy regulaci intenzity páry či světla – však přes HomeKit už zvládnete bez problému.

V krátkosti se ještě vrátím k LED osvětlení difuzéru. S tím si jde hrát skutečně parádně a to i třeba nastavením různých efektů, kdy se buď mění barvy či produkt pomalu zintenzivňuje a ztlumuje svůj jas. Celkový jas jako takový je dle mého názoru velmi slušný, avšak difuzér udělá rozhodně největší parádu večer či v noci, kdy jeho světlo vynikne nejvíce. Rozzářit jej můžete až tak, že vám nahradí malou lampičku na nočním stolku. Pokud si tedy právě ve hraní si se světýlky libujete, v tomto směru budete určitě velmi spokojení. 

Ovládací tlačítka na difuzéru

Závěrem ještě k údržbě produktu, která se provádí skutečně jednoduše. Nebojte, údržba jako taková prakticky neexistuje a následující řádky píšu spíš pro naprosté puntíčkáře. Pokud však budete střídat aroma olejíčky a budete chtít, aby se z difuzéru linula vždy jen 100% vámi chtěná vůně, není absolutně problém s tím po každém vyčerpání vaničky vnitřek spodní části produktu vytřít a zbavit jej tak potenciální nechtěné vůně. Nemusíte se zde bát jakýchkoliv ohybů, které by se třeba dobře vytřít nedaly, či podobných nepříjemností. Horní část se vám sice bude vytírat vzhledem k jejímu zúžení u vrchu o poznání hůře, ale vzhledem k použitému materiálu se na ní stejně vlhkost téměř nezachytává a tedy na vnitřních stěnách téměř nic nezasychá. Riziko mísení vůní je tedy víceméně nulové. 

Resumé

Rozmanité funkce difuzéru vás budou bavit.

Co říci závěrem? Pokud jste příznivci difuzérů a zároveň technologičtí hračičkové, myslím si, že Flowerbud od Vocolincu vás skutečně zaujme. Nejedná se sice o nic, bez čeho byste absolutně nedokázali žít, avšak z hlediska rozmanitých funkcí vás bude produkt bavit natolik, že věřím, že bez něj po chvíli ne, že nedokážete, ale nebude chtít žít. Přeci jen, provonět byt či dům vašimi oblíbenými aroma olejíčky či jej jen osvěžit párou a to jen pomocí pár dotyků displeje vašeho iPhonu, potažmo Apple Watch či Macu je zkrátka super a věřím, že vás to bude stejně jako mě bavit. Když k tomu navíc přičtu velmi příznivou cenu, dostanu produkt, který je zkrátka fajn mít doma. 

Slevový kód

Pokud vás difuzér Vocolinc Flowerbud zaujal, můžete si jej zakoupit přímo na eshopu Vocolinc přes odkaz níže. Jeho běžná cena je 1599 korun, avšak díky slevovému kódu LSA10 můžete při nákupu ušetřit příjemných 10 %. Stačí jej zadat do vyhrazeného pole při vyplňování objednávky a sleva vám bude odečtena. Stejný slevový kód můžete využít i při nákupu jakéhokoliv jiného chytrého produktu z dílny Vocolinc.

Difuzér Vocolinc

Dnes nejčtenější

.