Zavřít reklamu

S novinkami pro své Mapy Google v poslední době rozhodně nešetří. Je tomu jen pár dní, co jsme vás informovali o blížícím se přidání anonymního režimu do mobilní aplikace a už tu máme další pecku. Do Google Maps totiž podle všeho brzy dorazí i Dark Mode nebo chcete-li tmavý režim. 

Zatímco anonymní režim oznámil Google oficiálně, příchod Dark Modu se zatím podobného oznámení nedočkal. O jeho existenci tak zatím víme jen díky tmavým prvkům objevujícím se v testovacích verzích této aplikace, kterých si začali před pár dny všímat první beta testeři. Aplikace nicméně zatím není ani zdaleka celá v tmavých barvách a tudíž je víceméně jasné, že příchod této novinky bude ještě pěkných pár týdnů trvat. 

Zavedení Dark Modu do Google Maps se dalo svým způsobem očekávat. Tmavý režim totiž od letošního roku nabízí jak Apple ve svém iOS 13 a iPadOS 13, tak i Google v Android 10. Díky tomu tak již začal Google své aplikace hromadně přebarvovat do tmavých odstínů, aby s grafickým nastavením smartphonů ladily co možná nejlépe. Pomineme-li design, tmavý režim při použití 100% černé zvládá smartphonům s OLED displeji šetřit baterie, jelikož vypíná při zobrazování černé jednotlivé pixely. 

Pokud se tedy mezi fanoušky tmavých barev na displeji řadíte i vy, bedlivě Google Maps sledujte a aktualizujte na nové verze. Černošedá lavina se blíží i tam, byť zatím na dohled není. Nezbývá tedy než doufat, že půjde Googlu testování naprosto podle plánů a jak na iPhony, tak na telefony s Androidem přinese novinku v brzké době. Rozhodně bychom se na něj za to nezlobili – tím spíš, když jsou jeho mapy suverénně nejvyužívanějšími mapovými podklady světa a mnozí z nás se s nimi setkáváme prakticky denně. 

Související články

Dnes nejčtenější

.