Zavřít reklamu

Google Maps jsou zřejmě neoblíbenější mapovou a navigační aplikací na světě. Vzhledem k tomu, jak velké množství informací z nich lze v mžiku získat, se ostatně není ani čemu divit. Obří obliby si je vědom velmi dobře i samotný Google, který se své mapy snaží neustále vylepšovat a lákat tak nové a nové uživatele, případně si udržet i ty stávající. Jednu velmi zajímavou novinku do nich přidá i nyní. 

Máte-li strach o své soukromí nebo jednoduše nechcete, aby někdo věděl, jaká místa jste v mapách vyhledávali či prohlíželi, máme pro vás skvělou zprávu. Do Google Maps totiž míří anonymní režim, který bude fungovat naprosto stejně jako ten z webových prohlížečů či YouTube. Při jeho aktivaci se tudíž nebude zaznamenávat jakákoliv vaše “mapová aktivita” a rozloučit se můžete například i s různými doporučeními restaurací a podobných věcí podle vašich preferencí, respektive podle toho, jak jste se dříve v síti Googlu chovali. Zastaven rovněž bude záznam o vaší poloze, což sice svým způsobem procházení map učiní méně komfortní, avšak zato o poznání soukromější. 

Novinka, která by se měla začít pozvolna rozšiřovat po celém světě jak ve webové, tak mobilní aplikaci Google Maps, bude na smartphonech aktivovatelná po tapnutí prstem na váš profil, v jehož rozhraní následně zvolíte procházení skrze anonymní režim. To bude aktivní do té doby, než jej stejným způsobem nedeaktivujete. Jedná se tedy opět o podobné řešení jako v případě webových prohlížečů. Doufejme, že se tedy novinka brzy rozšíří i na naše území, bude fungovat spolehlivě a hlavně nebude na dlouhou dobu tou poslední. Mapy od Googlu jsou totiž skutečně skvělým pomocníkem a jejich zkvalitňování je rozhodně vítané. 

Související články

Dnes nejčtenější

.