Zavřít reklamu

Ve Zpřístupnění si v iOS 13 můžete aktivovat funkci, která vyšle haptickou odezvu vždy, když dojde k aktivaci Face ID, respektive pokud Face ID rozpozná vaši tvář. Kromě toho, že se haptická odezva projeví pokaždé, když odemknete váš iPhone, tak se může projevit také například po úspěšném nákupu nějaké aplikace v App Storu, anebo při platbě pomocí Apple Pay. Jak tedy tuto funkci aktivovat?

Jak nastavit haptickou odezvu při úspěšném ověření přes Face ID

Abyste přidali haptickou odezvu při úspěšném ověření pomocí Face ID, tak se na vašem iPhonu X a novějším přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a rozklikněte kolonku s názvem Zpřístupnění. Poté stačí opět sjet o něco níž, kde se nachází sekce s názvem Face ID a pozornost. Tady už jednoduše stačí, abyste pomocí přepínače funkci s názvem Haptika při úspěšném ověření aktivovali. Pokud tedy po aktivaci této funkce dojde k odemknutí iPhonu, autorizaci transakce přes Apple Pay nebo věření nákupů v iTunes Storu a App Storu pomocí Face ID, tak se přehraje haptická odezva.

Kromě toho, že si v této sekci nastavení můžete aktivovat haptickou odezvu při úspěšném ověření pomocí Face ID, zde můžete upravit další dvě věci. Funkce Vyžadovat pozornost pro Face ID zaručuje to, že se iPhone neodemkne bez toho, aniž byste se na něj přímo dívali. Druhá funkce s názvem Funkce pro detekci pozornosti dokáže poté identifikovat to, zdali se na iPhone díváte či nikoliv, podle čehož usoudí, zdali má po uplynutí určité doby iPhone uzamknout, či nikoliv.

Související články

Dnes nejčtenější

.