Zavřít reklamu

5. říjen není pro fanoušky Applu zrovna šťastným dnem. Přesně před osmi lety v tento den totiž podlehl vážné nemoci otec jablečné společnosti, Steve Jobs – muž, který se nesmazatelně zapsal nejen do historie technologického průmyslu, ale i do novodobých dějin světa jako takového. Nelze se tak divit, že si jej mnozí neustále připomínají a to nejen v den jeho skonu, ale prakticky kdykoliv, když Apple učiní jakýkoliv důležitý krok. 

Na Steva vzpomíná velmi často (a mnohdy velmi dojemně) i nynější šéf Applu, Tim Cook. Tyto dva muže pojilo už před mnoha lety skutečně blízké přátelství, na které Tim velmi rád vzpomíná. Na připomenutí dnešního smutného výročí například na svém Twitteru zveřejnil kromě fotky Steva i část jednoho z jeho nejslavnějších citátů – konkrétně: “Je zřejmé, že nejcennějším zdrojem, který všichni máme, je čas.” Ten pronesl Steve v minulosti ve spojitosti s tím, že věci, které má v životě rád, jsou zdarma – tedy právě i čas. Pokud vám jej někdo věnuje dobrovolně, nic ho to zpravidla nestojí, avšak pro vás to může mít nevyčíslitelnou hodnotu. 

Steva si připomínají i běžní smrtelníci po celém světě a to všemi možnými způsoby. Jeden poměrně zajímavý nabízí i samotný Apple, který vytvořil mikrostránku Remembering Steve, na které se zobrazují vzkazy příznivců Steva, jenž je zaslali na speciální mailovou adresu určenou právě pro tyto účely. Pokud byste tedy rádi tímto způsobem vzdali hold zakladateli Applu i vy, Remembering Steve navštivte a zkuste se svým vzkazem štěstí. Pokud byste pak chtěl zavzpomínat četbou o tomto velkém muži, na našem magazínu o něm naleznete obrovské množství materiálů. Pohromadě si je můžete projít jednoduše zde a vybrat z nich to, co vás zrovna zajímá.

Steve, nikdy nezapomeneme. 

Dnes nejčtenější

.