Zavřít reklamu

Spolu s novým 16” MacBookem Pro se Apple chystá podle nových informací představit i mimořádně výkonný 96W USB-C napájecí adaptér. Vyplývá to alespoň ze zpráv čínských zdrojů důvěryhodné stránky ChargerLAB. 

Nejvýkonnějším napájecím adaptérem v nabídce Applu je v tuto chvíli 87W adaptér dodávaný k 15” MacBookům Pro, novinka by jej však měla ještě o slušných 8W překonat. Zajímavé přitom je, že podle zdrojů by se od sebe tyto dva adaptéry neměly velikostně takřka lišit, což je dobrá zpráva pro všechny, kteří potřebují s MacBookem například cestovat a adaptér s sebou berou. Výkonnější adaptér pro nový MacBook si lze vyložit jediným způsobem a to sice výrazným zvýšením výkonu ho samotného, což si vyžádá prvotřídní napájení. Co přesně za komponenty však Apple do svého nového laptopu ukryje je v tuto chvíli stále bohužel nejasné, stejně jako jeho design. Víme totiž de facto jen to, že rozměrově by se novinka neměla od 15” modelu příliš lišit, čehož Apple velmi pravděpodobně dosáhne výrazným zúžením rámečků kolem displeje. 

Naznačil to on sám

Poměrně zajímavé je, že samotný Apple před pár měsíci příchod takto výkonného adaptéru víceméně naznačil, byť jsme tehdy ještě nebyli schopni si to kvůli pramálu informací uvědomit. Jeho porty v Pro Display XDR Pro totiž umožňují až 96W průchozí nabíjení, což je o poznání více, než co nyní potřebuje jakýkoliv přenosný produkt z dílny Applu. Dá se tedy předpokládat, že je právě displej novému MacBooku Pro v tomto směru již přizpůsoben a bude jej s ním tedy možné využívat skutečně naplno. 

Kdy přesně se novinka představí je v tuto chvíli zatím nejasné. Jako nejpravděpodobnější se však zdá závěr října, kdy by měl Apple uspořádat svou poslední letošní Keynote. Na té by měl kromě MacBooku ukázat například i novou generaci Apple TV, lokalizační přívěsky a snad i třetí generaci AirPods, o které se v posledních dnech hovoří skutečně často. Zda tomu tak bude či nikoliv však ukáže až čas. 

Související články

Dnes nejčtenější

.