Zavřít reklamu

Zatímco mnozí nazývají iPhone 11 jakýmsi mezistupněm mezi předchozí generací a tou novou, jež bude pravděpodobně obsahovat zcela nový design, jeho obliba raketově roste. Pokud pomineme Spojené státy, kde se jako tradičně na jablečný telefon stály fronty a prázdné regály na sebe nenechaly dlouho čekat, nevídaný úspěch slaví iPhone 11 také v Indii. To je ostatně trh, na který se chce Apple pomalu ale jistě zaměřit a směle na tamní scéně konkurovat levnějším zařízením s Androidem.

Spojené státy jsou stále hlavní prioritou jablečné společnosti, ale prodeje loňských modelů nenaplnily očekávání, a tak se chce Apple poohlédnout také jinde a zisk z nové generace maximalizovat. V Číně si jablečné telefony získaly poměrně velkou popularitu již několik let nazpět, a tak přichází na řadu Indie, jež byla až do nedávna poměrně opomíjena. Naposledy v zemi silně zabodoval iPhone 6 kolem roku 2014, ale od té doby bylo ticho po pěšině a novější generace sotva stačily na prodeje levných zařízení s Androidem, která se v Indii začala prodávat ve velkém. Podle společnosti Counterpoint Research, jež se na průzkumu v zemi podílela, se o tento výsledek zasloužila především iniciativa Applu a efektivní forma propagace.

Místní operátoři a řetězce totiž nabízejí rozmanité možnosti jak telefon zaplatit, ať už na splátky nebo výkupem za jiný, díky čemuž zákazník dostane slevu. Během svátečního období se kvůli podobným lákavým nabídkám čekají rekordní prodeje, a to jak iPhonu 11, tak levnějšího modelu starší generace – iPhonu XR. Jako další motivaci ke koupi jmenuje mluvčí společnosti zejména novinky, které s sebou nová generace přináší. Ať už se jedná o dvojitý fotoaparát nebo plejádu nových funkcí, nejnovější generace má zkrátka co nabídnout, což se konec konců podepsalo také na prodejích. Přesná čísla zatím neznáme, ale v Indii je telefon beznadějně nedostupný a v Číně zaznamenali prodejci o 300% větší odbyt než v případě loňských modelů. Ostatně není to poprvé, kdy Apple začal jablečná zařízení notně propagovat i jinde než jen na domovském trhu. Strategie zdá se funguje a nezbývá než čekat, jak dopadnou statistiky.

Související články

Dnes nejčtenější

.