Zavřít reklamu

Včera večer nás Apple překvapil vydáním prvních bet nových systémů, mezi kterými se objevil i iOS 13.2. Stalo se tak pouhý den po vydání menší opravné aktualizace iOS 13.1.2, která na iPhonech látala to, co se Applu v první opravné aktualizaci vydané v pátek večer nepodařilo. V případě iOS 13.2 se ale již naštěstí o opravný update tak úplně nejedná. Je totiž napěchovaný poměrně zajímavými novinkami, které stojí za pozornost. Pojďme se tedy na sedmičku největších podívat.

Hlavní novinky z iOS 13.2 Beta 1

  • Deep Fusion, díky kterému by iPhony 11 a 11 Pro měly fotit ještě kvalitnější fotografie. Jedná se de facto o vylepšené Smart HDR, které se nejvíce uplatní v interiérech či za slušných světelných podmínek. Funguje automaticky.
  • Oznamování zpráv Siri – Funkce, která byla z předešlých verzí iOS záhadně odstraněna, se opět do systému vrací. Aktivovat jí lze v Nastavení – Siri – Hledat – Oznamovat zprávy
  • Výzkum – Do nastavení přibyla položka Výzkum. Naleznete jí v sekci Soukromí a jedná se de facto o přípravu Applu na vypuštění aplikace Apple Research, která bude pomáhat vědcům s různými výzkumy. I u těch je však nutné dbát na soukromí uživatelů.
  • Položka Handoff v Nastavení se dočkala přejmenování na AirPlay & Handoff. Naleznete v ní nově i možnost vypnutí automatického využívání AirPlay z HomePodu do kompatibilních televizorů.
  • V regulátoru hlasitosti v ovládacím centru se nyní při připojení AirPods či Beats zobrazí buď ikona AirPods či logo Beats, jako tomu je nyní při regulaci hlasitosti bočními tlačítky při připojení těchto sluchátek. Díky této novince tak bude ještě jasnější, že jsou k telefonu připojena. 
  • Seskupení v HomeKit – V aplikaci Domácnost máte nově možnost seskupovat nebo naopak rozdělovat příslušenství do určitých skupin například podle jejich funkčnosti, což by mělo pomoci v lepší orientaci v appce. 
  • Ikona AirPods 3. generace – Jak už jsme vás včera večer informovali, v nové betě se nachází i ikona zcela nových sluchátek, za kterými se pravděpodobně skrývají AirPods 3. generace. Více informací naleznete zde. 

Novinek v betě iOS 13.2 je relativně dost a dá se očekávat, že další do systému ještě přibudou v následujících týdnech s příchodem dalších bet. Očekávat lze například i nové emoji, které Apple do systémů přidává zpravidla ve větších podzimních updatech, což iOS 13.2 rozhodně bude. Jelikož však na nich není potřeba prakticky nic testovat, do bet je zpravidla zařazuje až ke konci testování systému.

Dnes nejčtenější

.