Zavřít reklamu

Pokud vás nové vlajkové lodě od Applu, tedy iPhone 11 či iPhone 11 Pro (Max) natolik přesvědčily v tom, že je čas se přesunout ze světa Androidu do světa Applu a iOS, tak vás vítám u tohoto návodu. S největší pravděpodobností totiž právě hledáte návod, pomocí kterého byste zjistili, jakým způsobem lze přenést data z Androidu do iPhonu. Hned na začátek vás mohu ujistit, že se nejedná o nikterak složitý způsob a společnost Apple se snažila vše udělat tak, aby to bylo co nejjednodušší – zkrátka tak, jak to umí. Pojďme se tedy společně podívat na to, jakým způsobem můžete přenést data z Androidu do iPhonu.

Jak přenést data z Androidu do iPhonu

Přenesení dat z Androidu do iPhonu je doopravdy velice jednoduché. První krok, který musíte provést je, že ještě naposledy vezmete do rukou vaše staré Android zařízení. Zde poté otevřete obchod Google Play, kde si stáhnete aplikaci Přechod na iOS. Pokud aplikaci nechcete hledat, tak stačí, když kliknete na tento odkaz. Jakmile se aplikace stáhne, tak ji spusťtepotvrďte veškeré smluvní podmínky, které jsou po vás vyžadovány. Jakmile tak učiníte, tak už jen stačí, abyste kliknuli na obrazovce s nadpisem Najít kód na možnost Další. Poté se na vašem novém iPhonu proklikejte základním nastavením (Wi-Fi, polohové služby, vytvoření Apple ID, apod.), až dokud se nedostanete k obrazovce Aplikace a data. Zde je nutné, abyste kliknuli na možnost Přenést data z Androidu. Na obrazovce vašeho iPhonu se poté objeví kód, který stačí přepsat do aplikace Přechod na iOS, která běží na vašem androidím zařízení. Jakmile kód přepíšete, tak se iPhone společně s tímto zařízením spojí a vám už pak nezbývá nic jiného, než si jen vybrat obsah, který chcete přenést. Poté už jen váš výběr potvrďte a vyčkejte, dokud nedojde k dokončení celého procesu.

Souvisejíci

Aby vše proběhlo hladce, tak je nutné, aby byla obě zařízení připojená na stabilní Wi-Fi síti a zároveň byste je neměli zbytečně příliš vzdalovat od sebe. Když jsem před několika měsíci tento postup prováděl u přítelkyně, tak přenos několika tisíc fotek společně s kontakty a dalšími soubory trval okolo 50 minut. Celý proces se tedy časově odvíjí od toho, kolik souborů a dat se do vašeho iPhonu musí přenést. Zároveň berte na vědomí, že se ani jedno ze zařízení nesmí vybít, v opačném případě byste totiž s celým přenosem mohli začít znova. Obě zařízení po připojení k nabíječce nechte v klidu vedle sebe a nepracujte na nich – aplikace Přechod na iOS by měla být celou dobu na obrazovce Androidu a neměli byste ji přesunout na pozadí. Pokud tento postup dodržíte, tak by se měla všechna data úspěšně přesunout. Nedojde pouze k přenesení aplikací, avšak iPhone vám poté nabídne možné alternativy, popřípadě stejné aplikace, které si můžete stáhnout z App Storu.

Dnes nejčtenější

.