Zavřít reklamu

Apple na své nedávné Keynote superlativy při představování iPhonu 11 Pro nešetřil. Mnoho z nich vystřílel i ve spojitosti s displejem, který dle jeho slov vychází z jeho Pro Display XDR určeného pro profesionální uživatele. A jelikož by měl být tento počítačový displej jedním z nejlepších, ne-li nejlepší na světě, není divu, že stejné prvenství si nyní připisuje i iPhone 11 Pro, konkrétně pak větší model Max. 

Na kvalitu displeje si jako již tradičně posvítili odborníci z DisplayMate, kteří hodnotí krátce po vydání prakticky každou vlajkovou loď jakéhokoliv výrobce z hlediska kvality displeje a následně jej známkují. Apple se u nich už mnohokrát zapsal velmi dobrým hodnocením a letos svou laťku posunul ještě výše. Jeho displej si totiž odnesl známku A+ s tím, že podal výrazně lepší výkon než veškeré konkurenční smartphony. 

Hlavní zbraní nového Super Retina XDR displeje je podle DisplayMate výrazné zvýšení jasu či absolutní přesnosti barev, dále pak mírně nižší odrazivost obrazovky a to vše podtrhuje o 15 % nižší energetická náročnost oproti displeji použitému v iPhonu XS Max, který si vloni odnesl od DisplayMate též velmi vysoké hodnocení. “Apple pokračuje ve zvyšování absolutní kvality obrazu na obrazovce a absolutní přesnosti barev, která je nyní vizuálně nerozeznatelná od dokonalosti. Displej je prakticky 100% lepší než váš stávající chytrý telefon, 4K UHD televize, tablet, notebook či monitor,” hodnotí DIsplayMate obrazovku iPhonu 11 Pro Max. Kvality displeje novinky tedy nelze absolutně zpochybňovat. 

Bude velmi zajímavé sledovat, o kolik se podaří Applu tato vysoce nastavená laťka v příštím roce pozvednout a zda vůbec. Pokud však u svých iPhonů skutečně nasadí microLED displeje, o kterých se spekuluje již dlouhou dobu, mohla by laťka poposkočit skutečně solidně. Tento typ displejů se totiž vyznačuje též vynikajícími zobrazovacími vlastnostmi, ale i skvělou energetickou šetrností, kterou by nynější displej iPhonu zřejmě strčil do kapsy. Jasněji však budeme mít až díky únikům z následujících měsíců.

Související články

Dnes nejčtenější