Zavřít reklamu

Hodinky Apple Watch se prodávají jako na běžícím páse, a tak není divu, že na své konferenci Apple přispěchal i další generaci. Ta má nabídnout spoustu nových, inovativních funkcí, lepší displej a více způsobů jak monitorovat svůj zdravotní stav. Jablečné hodinky mají však jedinou vadu na kráse, která se ale na finálním produktu projeví jen minimálně – využívají stejný procesor, jako jejich předchůdce. Málokdo by chtěl ale na tak malém displeji hrát hry, nebo spouštět více aplikací naráz, tudíž tuto drobnost většina uživatelů ani nepostřehne. Přinejmenším se ale jedná o velmi zajímavý poznatek.

Mezi hlavní novinky Sereis 5 patří například funkce always-on, díky níž vám displej nebude zhasínat a de facto bude simulovat normální hodinky. Milovníky přírody pak potěší zabudovaný kompas a gyroskop, který vám dovolí orientovat se místo map pouze pomocí světových stran. Zatímco funkce byly několikrát probírané na konferenci i v médiích, informace o hardwaru a samotném výkonu hodinek Apple jaksi vynechal. I z tohoto důvodu se rozhodl vývojář Steve Troughton-Smith analyzovat vnitřnosti jablečných hodinek a přispěchal se zajímavou zprávou. Apple Watch využívají stejný procesor jako předchůdce, jen s jiným označením. Dá se tak říci, že loňský procesor S4 se letos dočkal jen přejmenování na S5. Společnost jen zmiňuje, že je čip dvakrát rychlejší než ten, který je obsažený ve třetí generaci hodinek.

Výkon je tedy téměř totožný jako u předchůdce, avšak k plynulému chodu systému bohatě stačí. Není tak třeba zbytečně investovat do nového a lepšího. Apple se chtěl navíc zaměřit spíše na uživatelský zážitek a plejádu nových funkcí, než se chlubit výkonem. Ostatně podobný postup zvolil i u nové generace iPhonu, kde se sice nachází nový čip A13 Bionic, ale operační paměť a další součástky zůstaly více méně totožné. Drastičtějších změn týkajících se hardwaru se tedy pravděpodobně dočkáme až příští rok, kdy jablečná společnost údajně chystá i zcela nový design, jenž nás má ohromit. Nechme se však překvapit, zatím musíme vzít za vděk oznámené novinky.

Související články

Dnes nejčtenější

.