Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění, které se týká hodnocení kamer u nejnovějších vlajkových lodí, tak jste už určitě zaznamenali portál DxOMark, který vyhodnocování kamer chytrých telefonů provádí. Vzhledem k tomu, že chytré telefony neustále nabízí nové a nové funkce a technologie, tak se této situaci musel přizpůsobit i DxOMark. Ten se totiž rozhodl obohatit kategorie testování fotoaparátů, a to konkrétně o kategorii Wide a Night. Není tedy pochyb, že se v tomto případě DxOMark inspiroval právě u nových iPhonů, které si na vylepšení fotoaparátu v těchto kategoriích staví.

DxOMark nezaujatě vytváří profesionální rozbory všech chytrých telefonů a postupem času se z tohoto portálu stal portál velice uznávaný. Co se týče kategorie Wide, tak ta je v rámci DxOMark úplně nová. Kategorie Night se poté dočkala výrazného přepracovaní, kde se nově nachází také kolonka pro hodnocení fotek focených při špatném světle. V případě kategorie Night budou při testování vytvářený fotografie, kdy nebude na fotografované scéně větší hodnota světla, než 20 lux. Testovány budou samozřejmě fotografie vyfocené s bleskem i bez něho a v potaz budou brány i noční režimy, kterými nová zařízení disponují.  V případě kategorie Wide bude foceno hned několik testovacích vzorků. Fotit se budou například panoramatické fotografie, fotografie města, skupinové fotky a další. Hodnota světla u těchto fotografií poté bude v rozmezí 50 – 1000 lux, ohnisková vzdálenost bude poté také nastavena od nejmenší po největší.

V celkovém hodnocení Samsung Galaxy Note 10+ 5G o jeden bod předběhl Huawei P30 Pro.

Portál DxOMark při této příležitosti přidání dvou kategorií znovu otestoval plno zařízení, aby jim v nich mohl přiřadit skóre. Už nyní tedy můžeme vědět, jaké skóre musí nové iPhony překonat, aby si mohly na hlavu nasadit pomyslnou královskou korunu. Co se týče samotných skóre, tak v kategorii Night se na prvních místech umístili Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10 a Note 10+ 5G s totožným skóre 59. Zajímavé je, že Google Pixel 3, který měl v nočních fotografiích vynikat, se dočkal skóre pouze 49. V kategorii Wide poté první příčky obsadily vlajkové lodě od Samsungu, tedy Note 10+ 5G se skóre 42 a za ním S10 5G se skóre 40. V celkovém hodnocení tedy Samsung Galaxy Note 10+ 5G o jeden bod předběhl Huawei P30 Pro. Co se týče skóre iPhonů 11 a 11 Pro (Max), tak ty se na portálu DxOMark samozřejmě objeví také, počítáme ale až tak příští týden.

dxomark nové hodnocení

Související články

Dnes nejčtenější

.