Zavřít reklamu

Je to celkem paradox. Applu se mnozí již řadu let smějí, že jsou jeho telefony velmi drahé a hned tak někdo si je nemůže dovolit, avšak když představí relativně levný model ve formě iPhonu 11, uživatelé stejně sáhnou raději po dražší Pro verzi – tedy pro iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. Vyplývá to alespoň z dat, která má k dispozici analytik Ming-Chi Kuo.

Tento analytik se nechal už před pár dny slyšet, že zájem o letošní iPhony překonal střízlivá očekávání a to o zhruba 10 milionů kusů. Nyní ve své zprávě pro akcionáře, kterou vydává pod hlavičkou firmy TF International Securities, tvrdí, že celkem 55 % ze všech předobjednaných iPhonů tvoří modely Pro, zbylých 45 % pak připadá na iPhony 11. Tento poměr je vcelku překvapivý i vzhledem k loňsku, kdy předobjednávky iPhonů XS a XS Max dosahovaly zhruba na 40 až 45 % všech předobjednaných iPhonů, zatímco zbytek tvořil iPhone XR.

Podle Kua je skoro až překvapivě velký zájem o prémiové iPhony 11 Pro v domovině Applu, tedy v USA. Tamní jablíčkáři mají totiž možnost využít různé způsoby financování či Trade-In programy přímo od Applu, díky kterým se dají ušetřit nemalé peníze. Ani v jiných částech světa si však nevedou iPhony v předobjednávkách vůbec zle. Dle našich informací je o ně obrovský zájem i v Česku, kvůli čemuž si budou muset mnozí jablíčkáři na své novinky počkat mnohem déle než jen do tohoto pátku. Postupem času se však bude dostupnost zlepšovat a prodejci tak budou schopni telefony dodávat zpravidla do pár dnů. Otázkou ale je, jak rychle tato situace nastane. Například dostupnost Apple Watch Series 4 se v loňském roce zlepšila až kolem Vánoc.

Dnes nejčtenější

.