Zavřít reklamu

Prezentace nových produktů Applu se vyznačují mimo jiné tím, že jsou vedeny v co možná nejobecnější rovině – tedy minimálně co se hlavních produktů této společnosti týče. To zjednodušeně řečeno znamená, že se při představení iPhonu nedozvíte veškeré přesné technické specifikace, avšak odnesete si z něj například to, že oproti předešlé generaci se v určitých věcech několikanásobně zrychlil, vydrží déle na jedno nabití či vyfotí lepší fotky za tmy. Některé technické specifikace však jablíčkáře i přesto zajímají a spekulují o nich až do jejich “oficiálního” oznámení skrze benchmarkové testy či rozebrání telefonů. V případě letošních modelů byla zřejmě nejdiskutovanější právě RAM paměť, nad její velikostí se spekulovalo v uplynulých měsících skutečně hojně. Zatímco jedny zdroje věřily nasazení 6 GB, jiné se přikláněly k zachování 4 GB, což se nakonec ukázalo jako správné.

Nové telefony se před pár dny dostaly k prvním zahraničním recenzentům, které je ještě před spuštěním jejich prodejů jako již tradičně zhodnotí a nepřímo Applu pomůžou rozdmýchat zájem o ně. Informační embargo, které se na veškeré recenze a potažmo i detaily z nich vztahuje, je však dle dostupných informací takřka u konce, čemuž nasvědčují i první záznamy o telefonech objevené v databázi Geekbench. Z nich si tak konečně můžeme potvrdit, že ve všech letošních iPhonech nalezneme 4 GB RAM paměti. Zatímco u prémiových modelů se nejedná o novinku, jelikož disponovaly stejnou velikostí RAM i vloni, nástupce iPhonu XR – tedy iPhone 11 – si o 1 GB polepšil. Jestliže tedy měl vloni s určitými operacemi v porovnání s řadou XS lehké problémy, letos by měl být alespoň co se výkonu týče s modely Pro naprosto srovnatelný.

Nové zjištění o velikosti RAM paměti dělá z iPhonů 11 ještě zajímavější stroje, než kterými doposud byly. Předpokládalo se totiž, že minimálně v RAM bude rozdíl i letos, čímž by se od sebe prémiové a klasické modely stále relativně dost odlišovaly. Takto se však letošní modely liší skutečně “jen” fotoaparáty, displeji a použitými rámečky, které jsou buď z hliníku či oceli. Cenový rozdíl mezi základním iPhonem 11 a iPhonem 11 Pro je přitom bezmála 10 tisíc korun. Díky tomu se tak dá s předstihem říci, že budou “jedenáctky” stejně jako iPhony XR skutečným prodejním hitem. 

Související články

Dnes nejčtenější

.