Zavřít reklamu

Na začátku tohoto týdne jsme se dočkali představení třech zbrusu nových iPhonů, které podle svých specifikací budou pravděpodobně určovat v některých ohledech trendy. Apple si dal tentokrát skutečně záležet a podle jejich slov přinesl nepokrokovější zařízení na poli mobilních telefonů. Toto tvrzení potvrzuje i fakt, že konkurenta pro čip nejnovějšího jablečného telefonu bychom mezi konkurenčními značkami hledali jen marně. Co je však naprostou novinkou, je takzvaný Audio Zoom (Zvukový zoom).

Funkce zmiňovaného zvukového zoomu se při správném použití může stát velice užitečnou a rozhodně ji ocení nejeden majitel jednoho z nejnovějších telefonů s logem nakousnutého jablka, jelikož jí nabízí všechny. V čem však funkce spočívá a v čem nám dokáže usnadnit život? V jednoduchosti můžeme říct, že zvukový zoom se začně plně soustředit na objekt, na který máme namířeno kamerou, a veškeré ostatní zvuky a šumy se bude snažit potlačit. Výsledkem tohoto bude, že na videozáznamu bychom měli mít perfektní zvuk právě požadovaného objektu, a to bez jakýchkoliv (nebo alespoň většiny) rušivých elementů v podobě šumu nebo okolního zvuku.

Jak si tato funkce bude v reálném využití počínat je prozatím pochopitelně nejasné, avšak musíme uznat, že si letos dal Apple skutečně na fotoaparátech svých mobilních zařízení záležet. Pokud kalifornský gigant investoval stejné množství času a energie i do této technologie, která s fotoapáratem úzce souvisí, rozhodně bychom se měli na co těšit. Na přesnější informace si však stále budeme muset počkat.

Související články

Dnes nejčtenější

.