Zavřít reklamu

Po včerejším vydání GM verze iOS 13 pro vývojáře, která je zjednodušeně řečeno finální betou tohoto systému nebo chcete-li hotovou první verzí iOS 13, jsme se před malou chvílí dočkali i vydání GM verze nového operačního systému pro jablečné hodinky. Pokud tedy máte na Apple Watch nainstalovaný příslušný vývojářský profil, měli byste již nyní v nastavení v aplikaci Watch na iPhonu betu vidět.

Nový watchOS 6 toho přinese na Apple Watch skutečně spoustu zajímavého. Suverénně nejzajímavějším prvkem bude samostatný App Store, skrze který bude možné stahovat do hodinek aplikace bez nutnosti iPhonu v blízkosti. Stačit totiž bude jen a pouze internetové připojení. Díky tomu se tak hodinky stanou o poznání samostatnějším produktem, který by z nich měl velmi rád i samotný Apple. Mezi další novinky pak patří třeba měřič okolního hluku či aplikace pro ženy sledující jejich periodu. Nechybí ale ani další nové aplikace v čele s Kalkulačkou či Diktafonem, nebo třeba několik nových ciferníků.

Vydání watchOS 6 pro veřejnost se dočkáme už příští čtvrtek 19. září. Update však zprvu dorazí pouze na modely Series 3 a Series 4. Na starší modely jej pak Apple vypustí dle svého vyjádření později. Kdy přesně je ale v tuto chvíli nejasné.

Dnes nejčtenější

.