Zavřít reklamu

Vzhledem k tomu, že Apple každý rok představuje nové iPhony a letos tomu samozřejmě není jinak, tak by uživatele Androidu mohlo v případě zakoupení nového zařízení od jablečné společnosti zajímat, jakým způsobem lze co nejjednodušeji přejít z Androidu na iOS. Apple se snaží, aby byl přechod z jiného operačního systému opravdu jednoduchý, a proto také vytvořil speciální utilitu, která rychlý přechod z Androidu na iOS umožňuje. Vše, co k tomu budete potřebovat, je váš starý telefon s Androidem, váš nový iPhone a připojení pomocí Wi-Fi. Zdržme se tedy úvodních formalit a vrhněme se přímo na věc.

Jak přejít z Androidu na iOS

Nejdříve je nutné, abyste si na vaše staré Android zařízení, ze kterého chcete přenést data, stáhli aplikaci Přechod na iOS. To můžete učinit jednoduše tak, že kliknete na tento odkaz, který vás přesměruje do Google Play, kde už jen stačí aplikaci stáhnout. Po stažení ji spusťte, stiskněte tlačítko Pokračovatpotvrďte smluvní podmínky. Podmínky stačí odsouhlasit tlačítkem Souhlasím. Nyní stačí, abyste kliknuli na obrazovce Najděte kód na tlačítko Další. Nyní se přesuňte na váš nový iPhone, kde si projděte základním nastavením zařízení až téměř k samotnému konci. Jakmile se ocitnete na obrazovce Aplikace a data, tak klikněte na tlačítko Přenést data z Androidu. Na obrazovce iOS zařízení se poté objeví kód, který stačí přepsat do aplikace Přechod na iOS, která běží na starším zařízení s Androidem. Poté už jen stačí, abyste na Androidím zařízení vybrali obsah, který chcete do iPhonu přenést. Poté volbu potvrďte a vyčkejte, dokud nedojde k dokončení.

Souvisejíci

Berte na vědomí, že obě zařízení musí být připojená na stabilní Wi-Fi síti, nejlépe tedy doma a nikoliv někde v kavárně. Vzhledem k tomu, že přenos může trvat několik dlouhých minut, či dokonce hodin v závislosti na tom, kolik dat se přesouvá, tak se také doporučuje, abyste obě zařízení připojili k napájení. Určitě byste nechtěli, aby se téměř u konce přenosu jedno ze zařízeních vypnulo, protože už má slabou baterii. Z Android zařízení také vytáhněte SIM kartu, aby vám někdo nezavolal a celý proces se tímto nepřerušil. Přenos dat je opravdu velice jednoduchý a nemusíte mít strach, že byste jej nezvládli.

Související články

Dnes nejčtenější

.