Zavřít reklamu

Ani v den konání Keynote neutichají spekulace o novinkách, které na ní Apple představí. Se svou troškou do mlýna nyní přispěchal i analytik Ming-Chi Kuo, jehož zdroje patří mezi ty nejpřesnější, aby objasnil pár detailů ohledně iPhonů 11. Ty však zrovna dvakrát potěšující nejsou. 

Kuo se nechal ve své zprávě pro investory slyšet, že ani jeden z iPhonů 11 nebude podporovat Apple Pencil, o které v uplynulých týdnech hojně spekulovalo. Apple tak v tomto směru podle všeho opět nevyslyší volání mnoha svých fanoušků, kteří by podporu tužky u jablečného telefonu ocenili, jelikož ním mohou mnohdy bez větších problémů nahradit svůj iPad. Ještě zajímavější je pak to, že všemi očekávané obousměrné bezdrátové nabíjení je u nových iPhonů také v ohrožení, jelikož podle zdrojů Kua nesplňovalo přísné požadavky Applu. Kvůli špatné účinnosti tak mohlo být odpískáno a to opět u všech tří iPhonů, což nedávno naznačil i reportér Mark Gurman na svém Twitteru, kde tvrdil, že dle jeho zdrojů má Apple s obousměrným bezdrátovým nabíjením určité problémy. Jelikož však byla zrovna tato novinka jednou z největších, kterou měly nové iPhony přinést, její absence by mohla Apple skutečně hodně bolet na prodejnosti těchto modelů. 

Kuo naopak potvrdil, že do krabiček prémiových iPhonů 11 Pro Apple letos přibalí výkonnější 18W nabíječky a kabel Lightning – USB-C. iPhone 11, tedy přímý nástupce iPhonu XR, si ale bude muset i nadále vystačit s klasickým 5W adaptérem a kabelem Lightning – USB-A. Jeho majitelé si tak budou muset v případě, že budou o využívání rychlonabíjení stát, koupit výkonnější adaptér i kompatibilní kabel, jejichž cena se může snadno přehoupnout nad 1000 korun. Kuo dále znovu potvrdil, že rámečky ani výřez se nezmenší a že se dočkáme nových barevných variant. Není však jasné, u jakých konkrétně telefonů to bude. Potvrzena rovněž byla i nová ultraširokopásmová technologie, díky které by měla být interiérová navigace mnohem přesnější než kdy jindy. 

V prodejích Kuo novinkám nějak přehnaně nevěří. Do konce roku by se jich mělo dle něj prodat zhruba 65 až 70 milionů kusů a to zejména kvůli malému počtu inovací. Celkově však nebude letošek vůbec špatný, jelikož prodeje potáhnou starší modely iPhonů, díky kterým bude na konci roku Apple kalkulovat zhruba se 180 miliony prodanými kusy. Příští rok by pak měl být v tomto ohledu o poznání lepší, jelikož mnozí jablíčkáři napjatě čekají na podporu 5G a nový design, který by měly právě iPhony 12 nabídnout. 

Související články

Dnes nejčtenější

.