Zavřít reklamu

Apple právě před malou chvílí vypustil na světlo světa iOS 13 pro vývojáře v tzv. GM verzi, která označuje slova Golden Master. Učinil tak po třech týdnech, kdy vyšla poslední osmá beta verze iOS 13. Registrovaní beta testeři si mohou tuto plnou verzi iOS 13 stáhnout už nyní prostřednictvím sekce Aktualizace softwaru v jejich zařízeních. Dá se říct, že Golden Master verze iOS 13 je prakticky tou samou verzí, která se objeví 19. září ve všech iPhonech prostřednictvím veřejné aktualizace. Beta testeři si tak plné verze mohou užít o devět dnů dříve. Pojďme si ještě jednou shrnout, co všechno iOS 13 nabídne.

iOS 13 je zbrusu novou aktualizací, kterou Apple představil již před dvěma měsíci. Největší změnou je bezesporu podpora tmavého režimu, který dokáže celý váš systém proměnit do temných barev. K dispozici je také aktualizovaná aplikace Fotky, se která se dočkala naprostého přepracování. Fotografie se nyní seřazují podle let, měsíců a dnů. K dispozici jsou také zbrusu nové nástroje, díky kterým můžete fotografie upravovat přímo v aplikaci Fotky a nepotřebujete aplikace třetí strany. Ve Fotkách můžete také upravovat videa – ořezání, otočení či aplikování filtru už nebude otázkou pouze fotografií.

Souvisejíci

Dále se v iOS 13 nachází zbrusu nová aplikace Najít, která vznikla spojením dvou aplikací Najít iPhone a Najít přátele. Pomocí ní tak můžete sledovat polohu jak vašich zařízení, tak vašich přátel. Novinkou je také funkce Sign in with Apple, která slouží k jednoduchému přihlašování pomocí jednoho kliknutí. Jedná se o podobnou funkci, jako nabízí například Facebook či Google. Přepracování se dále dočkala také aplikace Mapy a Připomínky. V iMessage nově naleznete svůj speciální profil, ve kterém si upravíte fotografii a jméno viditelné pro ostatní uživatele. Přepracování se také dočkalo CarPlay.

 

Související články

Dnes nejčtenější