Zavřít reklamu

Úniky nových či potvrzení dříve uniklých informací o nových iPhonech neutichají ani poslední víkend před jejich oficiálním představení. Poté, co jsme vás včera blíže seznámili i přepracovaným přepínačem tichého režimu, o kterém se spekulovalo dlouhé měsíce, tu totiž dnes máme potvrzení další poměrně zajímavé změny – konkrétně přesunu loga Applu z horní části zad na jiné místo. 

Není tomu tak dávno, co se začalo relativně nahlas hovořit o tom, že Apple přesune své logo na zádech iPhonů 11 z horní části, na kterou u předešlých modelů vsázel, do jejich středu. Toto řešení následně potvrdil i výrobce krytů Spigen a dnes v noci pak i jeden z nejlépe informovaných novinářů sledujících dění kolem Applu Mark Gurman z Bloombergu. S novým umístěním ikonického jablíčka tedy můžeme počítat s takřka stoprocentní jistotou, jelikož potvrzení jeho přesunu od takto věrohodných zdrojů už nemá prakticky smysl zpochybňovat. 

Gurman potvrdil, že k přesunu se Apple odhodlal kvůli podpoře obousměrného bezdrátového nabíjení iPhonů 11 a jeho snadnějšímu využívání. Zatímco u telefonů by využití této novinky žádná věda nebyla, v případě AirPods či Apple Watch by se mohli uživatelé dostat do potíží, jelikož by alespoň zprvu nevěděli, kde přesně se nabíjecí cívky nachází. Apple se proto rozhodl místo, na kterém bude bezdrátové nabíjení probíhat, označit jablkem, díky čemuž nebude s nabíjením menších produktů žádný problém. Přesun loga však není zřejmě to jediné, čím Apple letos záda iPhonů změní od předešlých generací. Zmizet by z nich totiž měl též nápis iPhone a další prvky, které si přímo nevyžaduje legislativa daných zemí. Díky tomu by tak měly působit o poznání čistším dojmem.

Kromě přesunu loga se Gurman nechal slyšet, že všechny letošní iPhony dostanou odolnější sklo a zlepší se i jejich odolnost proti vodě. Nástupce iPhonu XR, tedy iPhone 11, se pak dočká nových barevných variant, přičemž Gurman potvrdil zatím jen zelenou. Co se pak týče Apple Watch, u těch se podle zdrojů reportéra žádných revolucí nedočkáme a jejich nejzajímavějšími novinkami budou zřejmě nové materiály použité na tělo. Na představení všech detailů si ale budeme muset počkat až do úterního večera.

Související články

Dnes nejčtenější

.