Zavřít reklamu

Poslední dobou to skoro vypadá, že se s klasickými hrami na hrdiny a MMORPG tituly pomalu roztrhl pytel. Vývojářská studia se vyloženě předhánějí v tom, kdo oznámí rozsáhlejší hru, což je v konečném výsledku pro hráče dobrá zpráva. Po Warhammer: Odyssey tu tedy máme dalšího aspiranta na povedenou hru, tentokrát jménem Ria. Na rozdíl od zmiňovaného titulu to však není RPG v pravém slova smyslu, ale spíše adventura, kde se budeme prohánět obrovským herním světem.

Složitý příběh od hry nečekejte, po krátkém úvodu se jednoduše vžijete do syna mocného boha, který se jmenuje Ria. Vaším úkolem bude vyčistit Zemi od temných a pokřivených stvůr, které číhají ve stínech a snaží se svět zamořit. Hra až nápadně připomíná mobilní obdobu Dark Souls, a to nejen příběhem, ale také zejména samotným bojovým systémem. Počítejte tedy s tím, že krvavé lázně se dočkáte na každém kroku a o hordy nepřátel nebude nouze. Zatím zní popis spíše genericky a nezajímavě, ale co hru odlišuje od ostatních je jedna funkce, jež se zaslouží o de facto nekonečnou znovuhratelnost. Jedná se o dynamické rozvržení nepřátel a oblastí, což znamená, že při každém novém rozehrání hry vás čekají zcela unikátní lokace a úkoly.

Pochopitelně nebudou chybět RPG prvky jako získávání zkušeností, vylepšování svého hrdiny a sbírání vybavení. Tvůrci zároveň vyzdvihují možnost vytvořit si osobitý styl boje, kdy bude jen na vás jaké schopnosti nakombinujete. V každém případě zní dosavadní informace zatím nanejvýš přesvědčivě a tajemný hudební podkres se syrovou, ale propracovanou grafikou dává hře pořádně atmosférický nádech. Jedinou vadou na kráse je fakt, že se zatím vývojáři nepochlubili s datem vydání. Podle zveřejněného traileru to ale vypadá, že nás nenechají čekat dlouho a my se budeme moci do temného a nebezpečného světa vydat na iPhonech již brzy.

Související články

Dnes nejčtenější

.