Zavřít reklamu

Je tomu jen pár hodiny, co jste si mohli na našem magazínu přečíst lehce spekulativní článek o nové generaci Apple TV, jejíž příchod by letos dával vzhledem k mnoha skutečnostem smysl. Zatímco při jeho psaní jsme se o mnoho relativně potvrzených informací opírat nemohli, nyní je již situace zcela opačná. V průběhu včerejšího večera a dnešní noci se totiž s informacemi o nové generaci Apple TV doslova roztrhl pytel. 

Leaker @never_released, o kterém jsme se zmiňovali i v předešlém článku, se nechal na Twitteru později slyšet, že nová generace Apple TV, kterou kalifornský gigant chystá, má identifikátor Apple TV11,1 a kódové označení J305. Přesný termín vydání sice nebyl prozrazen, avšak vzhledem k tomu, že k představení tohoto produktu dochází zpravidla v září, dá se očekávat, že i tentokrát se Apple své tradice přidrží a v tomto měsíci jí představí. 

Identifikátor a kódové označení pro novou Apple TV následně potvrdili i kolegové z portálu MacRumros, kteří mají k dispozici interní betu iOS 13, z níž díky spolupracujícím vývojářům čerpají tuny zajímavých informací. A právě dvěma z nich byly kódová označení a identifikátory zanesené v kódech tohoto systému. Ani v něm sice neexistuje žádná indície data představení produktu, avšak vzhledem k tomu, že jsou zmínky o něm obsaženy v této verzi systému potvrzuje, že se ho dočkáme 100% v následujících týdnech či měsících. 

Výkonu na rozdávání

Co se týče technických specifikací, podle leakera bude Apple TV nové generace osazena čipem A12, z čehož by měla těžit právě služba Apple Arcade, o čemž jsme spekulovali v předešlém článku i my. Není však jasné, zda se bude jednat “jen” o standardní verzi A12 či o vylepšenou verzi A12X, která tepe v loňskách iPadech Pro. Nasazení vylepšené verze by ale zřejmě příliš velkým překvapením nebylo, jelikož i v předešlé Apple TV tepe procesor s X na konci – konkrétně A10X Fusion. 

Pokud tedy přemýšlíte nad pořízením nové Apple TV, důrazně doporučujeme počkat minimálně do příštího úterý. Právě v tento den se totiž koná Keynote, na které by měl Apple novou generaci tohoto produktu představit. Pokud tak učiní, buď se rozhodnete pro jeho koupi nebo alespoň využijete slev, které se na Apple TV 4K určitě dostaví. 

Související články

Dnes nejčtenější

.