Zavřít reklamu

Touch ID ještě ani zdaleka neřeklo poslední sbohem. Tvrdí to alespoň reportéři z agentury Bloomberg, kterým se podařily získat nové informace o budoucích generacích iPhonů. Na ty se totiž podle jejich zdrojů opět Touch ID navrátí, byť v jiné podobě, než v jaké jej u Apple produktů známe.

Podle zdrojů Bloombergu připravuje Apple zcela nový snímač otisků prstů pod displej, kterým by velmi rád své iPhony osadil už příští rok. Velmi zajímavé je, že by jej nevnímal jako primární možnost zabezpečení, ale jako jakýsi doplněk k Face ID, díky kterému by bylo zajištěno velmi jednoduché odemknutí telefon za jakékoliv situace – tedy třeba v případě, že telefon leží na stole daleko od vás či když jej chcete rozespalí odemknout ještě s polovinou hlavy zabořenou v polštáři. Zdroje nicméně připouští, že zcela stoprocentní příchod tohoto řešení v roce 2020 není a je docela dobře možné, že například kvůli potížím při dokončení by mohl Apple tuto novinku nasadit až napřesrok – tedy v roce 2021. V tomto směru se tak shodují s dřívějšími zprávami analytika Ming-Chi Kua, jehož zdroje též tvrdí, že v roce 2021 dorazí iPhone jak s Face ID, tak i Touch ID.

Bloomberg tvrdí, že Apple na vývoji technologie spolupracoval hned s několika svými dodavateli a dnes již v rukou drží několik funkčních prototypů. Není však příliš jasné, zda jsou prototypy funkční na 100 % a hlavně, zda jsou jeho dodavatelé schopni vyrábět tuto novou technologii v dostatečně velkém množství, aby pokryli požadavky na počty iPhonů pro příští rok. Od nich se totiž vzhledem k tomu, že mají podporovat 5G, přinést menší výřez a mnoho dalších vychytávek očekávají skutečně velké prodejní věci, stejně jako v roce 2017 od iPhonu X. Je tedy jasné, že jich budou muset dodavatelé Applu vyrobit skutečná kvanta, aby očekávanou obří poptávku zasytili.

Kromě zajímavostí ohledně iPhonu obsahujícího jak Touch ID, tak Face ID potvrdil Bloomberg i včerejší zprávy asijského portálu Nikkei o příchodu upgradovaného iPhonu 8 coby nástupce iPhonu SE v příštím roce. I jeho zdroje jsou totiž s tímto plánem Apple obeznámeny, což je pro mnohé jablíčkáře do značné míry skvělá zpráva. Pokud bude totiž tento model cenově dostupný, mohlo by se též jednat o slušný prodejní hit. Vše ale ukáže až čas.

Související články

Dnes nejčtenější

.