Zavřít reklamu

Populární sociální síť Instagram přišla letos v červenci s novinkou – skrýváním počtu takzvaných „lajků“. Nový systém je zatím zavedený celkem v sedmi zemích a zdá se, že společnost Facebook, která Instagram vlastní, je s ním spokojená. Systém skrývání lajků chce totiž zavést i u sociální sítě Facebook s tím, že testovací fáze již u některých uživatelů běží. Jak by měla novinka v praxi vypadat?

Skrývání počtu „To se mi líbí“ by mělo platit pro kanál novinek. Uživatelům se zobrazí, kterým společným přátelům se daný příspěvek líbí, ale celkový počet „lajků“ bude skrytý. Server TechCrunch přinesl zprávu o tom, že IT specialistka Jane Manchun Wong objevila testovací verzi této novinky v aplikaci Facebook pro operační systém Android. Společnost Facebook následně potvrdila, že skutečně testovala skrývání počtu „To se mi líbí“, a že zvažuje jeho zavedení. V současné chvíli ale tato novinka není v provozu pro běžné uživatele.

Souvisejíci

Společnost Facebook odmítá sdělit podrobnosti o tom, jaké výsledky přinesla tato praxe v případě Instagramu. Mlčí také o tom, co ji k tomuto kroku vedlo a kdy začne testování mezi běžnými uživateli sítě Facebook. V případě Instagramu šlo podle Facebooku o upoutání pozornosti uživatelů na sdílené fotografie a videa namísto počtu obdržených lajků. Uživatelé mohli v rámci testování vidět počet lajků u svých vlastních příspěvků, u ostatních postů byly ale tyto počty skryté. Zatím není jasné, zda testování na síti Facebook bude mít stejný průběh.

Podle serveru TechCrunch může tato praxe vést k nárůstu aktivity uživatelů. Příprava testovací fáze skrývání počtu „To se mi líbí“ může znamenat, že se stejná praxe na Instagramu setkala u uživatelů v Kanadě, Itálii, Austrálii a dalších zemích s pozitivní odezvou. Facebook se s velkou pravděpodobností chce vyhnout závisti a pocitům méněcennosti, souvisejícím s počtem „lajků“ nebo posuzování vlastní popularity na základě těchto čísel.

Související články

Dnes nejčtenější

.