Zavřít reklamu

Apple Watch sice disponují obrovským množstvím všelijakých funkcí, nativně analyzovat spánek uživatelů se zatím nenaučily. To se však s příchodem Apple Watch Series 5 má změnit. Vývojáři Guilhermu Rambovi se dnes podařilo od zdrojů přímo z Applu získat o chystaném monitoringu spánku, o kterém se v uplynulých týdnech ve spojitosti s novými Apple Watch spekulovalo, velké množství informací. Co tedy víme nového?

Asi nikoho příliš nepřekvapí, že k monitoringu spánku nebudou hodinky potřebovat žádné další příslušenství. Spánek budou monitorovat pomocí několika svých senzorů a vstupů včetně akcelerometru, gyroskopu, senzoru pro měření srdeční frekvence a měřiče úrovně hlasitosti. Veškeré informace o spánku, které hodinky ze získaných údajů vyhodnotí, pak budou následně dostupné v aplikaci Zdraví na iPhonu, kde jsou dostupné třeba i informace o vašem srdci či aktivitě. Na Apple Watch pak bude kvalita spánku kontrolovatelná přes zcela novou aplikaci Spánek. Analýza spánku by se pak měla dle všeho spouštět automaticky po vašem usnutí. 

Podle lidí z Applu si společnost uvědomuje, že v noci mnozí uživatelé své hodinky nabíjí, aby je měli vždy ráno připravené k používání. Aby si je uživatelé zvykli nabíjet v jinou dobu, údajně vyvinuli novinku, která bude uživatele upozorňovat na blížící se vybití baterie a tedy i nutnost nabití. Tato novinka půjde velmi pravděpodobně určitým způsobem “načasovat”, díky čemuž budou majitelé hodinek vždy upozorněni v pro ně ideálním čase. Poměrně zajímavé je i to, že se Apple připravil i na situaci, kdy by uživatel, který má na hodinkách nastavený budík na ranní probuzení, usnul s nedostatečně nabitými hodinkami a ty se v noci vybily. V takovém případě se totiž spustí budík na jeho iPhonu, což výrazně eliminuje riziko zaspání. Podchyceno má jablečná společnost i dřívější vstávání. Hodinky by totiž měly vaše probuzení okamžitě rozpoznat a nastavený budík, který by začal v následujících minutách či hodinách řinčet, automaticky vypnout. Poslední novinkou je pak automatická aktivace funkce Nerušit, jakmile hodinky poznají, že jdete spát. 

Vypadá to tedy, že se máme skutečně na co těšit. Vše, co Apple svou novou generaci chytrých hodinek naučil, se však dozvíme “až” za více než týden – konkrétně 10. září večer. Na tento den si totiž Apple naplánoval svou tradiční zářijovou Keynote, na které kromě hodinek ukáže i nové iPhony. Snad tedy bude stát vše za to. 

Související články

Dnes nejčtenější

.