Zavřít reklamu

Nářky relativně velkého množství majitelů Apple Watch Series 2 a 3 ohledně programu pro opravu náhodně praskajících displejů hodinek jsou u konce. Apple totiž dnes v noci oznámil spuštění nového servisního programu právě pro tyto typy hodinek, v rámci nějž je bude bezplatně opravovat. De facto tak potvrdil, že za problém zřejmě může on sám, jelikož tyto hodiny vyrobil zřejmě s konstrukční vadou.

Celý problém se projevuje vcelku jednoduše, konkrétně uživatelem nezapříčiněným prasknutím displeje po jeho částečném či celém obvodu. Hodinky to sice zpravidla z provozu nevyřadí, prasklina však rozhodně nevypadá hezky a naprostá většina jablíčkáři proto volí koupi nových. Kvůli tomu, že se na tyto praskliny nevztahovala záruka, ostatně ani nic jiného nezbývalo. Právě za nulovému přebrání zodpovědnosti Applu za praskání jej mnoho jeho uživatelů tvrdě kritizovalo, jelikož byli přesvědčeni, že za problém nemůže nikdo jiný než on. A právě to nyní přiznal i on.

Přestože Apple skrze stránku věnovanou tomuto servisnímu programu tvrdí, že displej po svém obvodu může prasknout za velmi vzácných okolností, internetová fóra jsou nešťastných majitelů takto rozbitých Apple Watch skutečně plná. I mnoho našich čtenářů se nám v minulosti ozvalo s tímto problémem a otázkou, jak jej řešit. Jak však uvádím výše, kvůli tomu, že se na takto praskající displeje nevztahovala záruka, neexistovala jiná možnost než opravu zaplatit ze svého. Potěšující tak může být pro někoho alespoň to, že pokud do opravy v autorizovaném servisu investoval v posledních týdnech či měsících, mohl by se s podporou Applu dohodnout na vrácení peněz. Minimálně u jiných servisních programů totiž tento postup Applu problém nedělá. 

Servisní program se vztahuje konkrétně na hliníkové Apple Watch Series 2 a 3, což jsou modely, které Apple prodával hojně i u nás. Jejich kompletní seznam pak naleznete přímo v podpůrném dokumentu. Na bezplatnou opravu má uživatel nárok buď maximálně tři roky od nákupu hodinek u maloobchodního prodejce, nebo maximálně rok od zahájení tohoto servisního programu (vždy podle toho, jaká doba je delší). Jinými slovy – pokud máte doma takto poškozené Apple Watch, s opravou v autorizovaném servise mít 100% problémy nebudete, jelikož se do těchto lhůt bez problému vejdou. 

Související články

Dnes nejčtenější

.