Zavřít reklamu

Právní oddělení Applu má v posledních měsících skutečně napilno. Po přiznání záměrného zpomalování starších iPhonů ze strany Applu a nedávných žalob na společnost kvůli klávesnicích použitých v nových MacBoocích má totiž na stole další případ, ve kterém bude muset Apple obhajovat. Tentokrát se týká Apple Watch, které trpí podle žalobce velmi závažnou vadou, kterou nebyl Apple schopen odstranit od první série až doposud.

Čtete správně. Žalobce je přesvědčen o tom, že vadou trpí jablečné kukačky již od Series 0 (čili zcela prvního typu hodinek) až po nynější Apple Watch Series 3, čili všechny čtyři generace, které Apple uvedl na trh. Problém všech těchto hodinek by měl spočívat v tom, že jejich konstrukce obsahuje vadu, která způsobuje prasknutí, rozbití nebo odpojení displeje a to údajně bez jakéhokoliv přičinění uživatelem. Tento problém se prý údajně může projevit již několik dní či týdnů po zakoupení tohoto produktu. Pokud se vám však zdá žaloba absurdní již teď, neuvěříte, na co poukazuje v další části.

Takto vypadají Apple Watch Series 3 uvnitř:

Žalobce je totiž dále přesvědčen o tom, že o této chybě Apple po celou dobu prodeje Apple Watch moc dobře ví, ale přesto tento produkt prodává. Veškeré konfrontace se závadou pečlivě utajuje a označuje je za důsledek náhodného poškození způsobeného spotřebiteli, díky čemuž nemusí samozřejmě uznat záruku.

Podtrženo, sečteno – nárok na odškodné bychom měli mít teoreticky my všichni, kdo Apple Watch vlastníme, jelikož jsou podle žaloby svým způsobem vadné. S ohledem na oblibu jablečných kukaček však působí celá žaloba vcelku zajímavě a už nyní je pravděpodobné, že nemá moc velký nárok na úspěch. Pokud by totiž hodinky podobným nešvarem trpěly, jen těžko by byly ve světě tak oblíbené jako jsou. Apple Watch jsou totiž suverénním vládcem trhu s chytrými hodinkami a nic nenaznačuje tomu, že by se jim ze svého trůnu chtělo. Pokud by se ale přeci jen skutečně tato teorie potvrdila, měl by Apple na krku další velký skandál.

 

apple-watch-3-fb

Dnes nejčtenější

.