Zavřít reklamu

Ačkoliv je nyní nejspíše nejvíce sledovaná první beta verze iOS 12, i bety ostatních systémů v sobě skrývají velmi zajímavá vylepšení, o kterých se Apple při své prezentaci nezmínil.  Jedním z těchto systémů je i watchOS 5, ve kterém objevili při testování vývojáři novinku, díky které si budeme moci přizpůsobit ovládací centrum na Apple Watch.

Ovládací centrum na Apple Watch vysunete potažením prstu ze spodní hrany hodinek. Zvolit si v něm můžete například tichý režim, AirPlay, svítilnu, režim Divadlo, režim Nerušit či “prozvonit” velmi nepříjemným a hlasitým pípáním svůj iPhone. Pokud vám však pořadí jednotlivých ikon v ovládacím centru příliš nesedělo, měli jste smůlu. Na rozdíl od iOS 11 totiž watchOS 4 neumožňoval s ikonami nějakým způsobem míchat a ovládací centrum si tak přizpůsobit k obrazu svému. To se ale příchodem watchOS 5 mění.

Na samém spodku ovládacího centra totiž nyní naleznete nenápadné tlačítko Edit, čili Upravit. Díky němu si pak budete moci ikony přeskládat podle sebe a v budoucnu možná i zcela nové ikony přidat. Pokud tedy například často plavete, ale vadí vám, že režim Voda je příliš nízko, ve watchOS 5 si jej budete moci “vysunout” klidně až nahoru. Díky tomu tak budete mít k nejvíce využívaným ikonám z ovládacího centra o poznání rychlejší přístup.

Pár screenshotů ze včerejšího představení watchOS 5:

Jelikož se jedná o první beta verzi tohoto systému, je možné, že Apple tuto novinku ještě lehce pozmění a některé funkce jí přidá. Už nyní je však pro mnohé z nás více než využitelná. A kdo ví, třeba se Apple skutečně rozhodne ovládací centru u Apple Watch pojmout skoro jako to u iPhonu a budeme si do něj moci přidat rychlý přístup do další spousty aplikací. 

watchOS 5

Dnes nejčtenější

.