Zavřít reklamu

Včera jsme vás informovali o tom, že se společnost Apple rozhodla přehodnotit a přepracovat svůj program pro hodnocení a vylepšení Siri, a že se omluvila za své dosavadní praktiky. V souvislosti s tímto krokem Apple zveřejnil nový dokument, obsahující nejčastěji kladené otázky, související se Siri a soukromím uživatelů. Veřejnost má díky tomuto dokumentu možnost dozvědět se podrobnosti o zmíněném programu i o dalších krocích, které se Apple rozhodl podniknout v zájmu ochrany soukromí uživatelů.

Souvisejíci

Jednou z věcí, které Apple ve svém dokumentu zdůrazňuje, je to, v čem se Siri ve věci přístupu k soukromí uživatelů liší od ostatních hlasových asistentů a asistentek. V dokumentu Apple znovu opakuje, že jeho podnikání nezávisí na shromažďování soukromých údajů a dat jeho zákazníků. Můžeme se zde dočíst, že Siri byla od počátku navržena tak, aby chránila soukromí uživatelů, a že společnost Apple využívá jen nezbytné minimum dat k tomu, aby svým zákazníkům mohla poskytovat ještě kvalitnější služby.

Apple v dokumentu také odpovídá na otázku, do jaké míry nás Siri neustále poslouchá. Vysvětluje, že Siri je naprogramovaná tak, aby se spustila pouze stiskem příslušných tlačítek nebo při vyslovení „Hey, Siri“, a že odpovědní zaměstnanci vyvíjejí velké úsilí na to, aby se co nejvíce minimalizoval výskyt falešných spuštění Siri. Součástí tohoto úsilí je právě sledování a hodnocení interakcí uživatelů s hlasovou asistentkou.  Apple rovněž v dokumentu zdůrazňuje, že zaměstnanci, kteří budou mít za úkol tyto nahrávky hodnotit, budou mít přístup pouze k datům nezbytně nutným pro efektivní práci. V závěru Apple vysvětluje, pro vylepšení Siri bude využívat také přepisy hovorů se Siri. Ty ale nebudou nikdy spojené s konkrétním Apple ID a Apple je bude uchovávat pouze po dobu šesti měsíců.

Související články

Dnes nejčtenější

.