Zavřít reklamu

Vypadá to, že je na obzoru další sociální síť z továrny proslulého Marka Zuckerberga, který stojí za společností Facebook. Jak jistě víte, tak Facebook už není jenom sociální síť, ale společnost, pod kterou spadají všechny sociální sítě, které vlastní. Do tohoto seznamu patří samozřejmě Facebook, ale také Instagram, WhatsApp a další. A právě druhá jmenovaná síť, Instagram, chystá naprostou novinku. Sociálních sítí totiž není nikdy dost a v budoucnu bychom se měli dočkat aplikace Threads, která bude sloužit k propojení těch nejbližších přátel a rodiny.

Instagram již v minulosti pracoval na další aplikaci, která měla nést název Direct, avšak její vývoj byl ukončen na začátku letošního roku. Threads by měl převzít hned několik speciálních funkcí z aplikace Snapchat, ale také ze zrušené aplikace Direct. Zkrátka a jednoduše se bude jednat o aplikaci, ve které se budete moci spojit se svými nejbližšími přáteli. S nimi pak budete schopni sdílet své statusy, psát si s nimi, anebo jim neustále zobrazovat svou lokaci. S vašimi nejbližšími přáteli byste tak mohli v reálném čase sdílet prakticky úplně cokoliv. Snímky obrazovky z aplikace Threads, které se objevily na magazínu The Verge, tyto informace jen potvrzují. Co se týče lokace, tak vybraní přátelé budou moci sledovat váš pohyb, dostanou se jim ale také informace o vaší rychlosti a další.

Souvisejíci

Magazín The Verge dále uvádí, že hlavní myšlenkou aplikace Threads má být především chatování. Vzhled aplikace je totiž velice podobný prostředí, ve kterém píšete zprávy na Instagramu. Krok v podobě vývoje aplikace Threads má vést k úplnému „zahubení“ sociální sítě Snapchat, od kterého už Instagram okopíroval několik funkcí – například Stories. Snapchat už sice nějakou dobu chátrá, avšak stále disponoval některými funkcemi, které ostatní sociální sítě nenabízely. Ďábelský plán společnosti Facebook se tedy očividně chýlí ke svému cíli a na poli sociálních sítí by již za několik měsíců mohly figurovat pouze aplikace od Marka Zuckerberga. Samozřejmě se také objevily další teorie o tom, že bude aplikace Threads vytvořena především kvůli dalšímu sledování svých uživatelů. To už je ale otázka do pranice a věc názoru.

Související články

Dnes nejčtenější

.