Zavřít reklamu

Zatímco ještě před pár týdny nebylo o Apple Watch Series 5 prakticky slyšet, nyní je situace zcela opačná. Potvrzení jejich brzkého příchodu jsme se totiž dočkali před nedávnem i od samotného Applu a to skrze synchronizační obrazovky pro nové modely ve watchOS 6. Díky tomu tak víme, že se můžeme těšit minimálně na titanové a keramické verze. Nový, respektive staronový materiál, však nebude to jediné, čím budou moci “pětkové” Apple Watch zaujmout. 

Leaker NILSAHR, který má poměrně slušnou úspěšnost “předpovědí”, se na serveru SlashLeaks pochlubil tím, že podle jeho zdrojů nabídnou nové Apple Watch Series 5 měření krevního tlaku. Nejedná se sice o zcela revoluční funkci, jelikož jí disponují mnohé konkurenční produkty, i tak však bezesporu potěší – tím spíš, když jsou Apple Watch vnímány mimo jiné jako zdravotní pomůcka, která bude díky novince ještě komplexnější. Navíc se dá očekávat, že měření krevního tlaku přes hodinky v podání Applu bude skutečně velmi přesné, stejně jako tomu je u EKG či tepové frekvence. Na různá porovnání s profesionálními zdravotnickými zařízeními si ale budeme muset ještě chvíli počkat. 

Měření krevního tlaku bude zřejmě jedním z největších, ne-li největším tahákem letošní generace Apple Watch. Velkých novinek jsme se totiž dočkali už v loňském roce a tak se obecně předpokládá, že letos nebude Apple v tomto ohledu příliš tlačit na pilu a větší novinky si nechá minimálně na příští rok. To bychom se mohli dočkat teoreticky dalšího zvětšení displeje či první větší designové změny, kterou analytici předpovídají už relativně dlouho. Stále však ne a ne přijít. Ale kdo ví, třeba je blíž než si myslíme. 

Související články

Dnes nejčtenější

.