Zavřít reklamu

O nasazení revolučních fotoaparátů schopných dokonale zmapovat ve 3D objekty před ním se ve spojitosti s iPady Pro hovoří již pěkných pár měsíců. Práce na této novince, která by se měla u jablečných tabletů objevit již v příštím roce, dnes večer potvrdil další důvěryhodný zdroj – konkrétně korejský portál The Elec.

Podle zdrojů výše zmíněného portálu počítá Apple u iPadů Pro na začátku roku 2020 s nasazením přepracovaných fotoaparátů se speciálním snímačem právě pro 3D mapování prostoru před ním. Zdroje rovněž potvrdily, že ten bude založen na laserových paprscích a době, za kterou se od předmětu odrazí a navrátí zpět k senzoru. Díky tomu by tak měl být iPad pomocí pokročilých algoritmů vykreslit přesnou podobu prostředí před ním a toto zjištění následně promítnout ať už do fotografií či rozšířené reality, která by mohla být díky tomu o poznání realističtější. Apple se tak v tomto ohledu vydá ve stopách například Samsungu, který podobným senzorem vybavil nedávno představený Galaxy Note 10+. 

O výrobu nových senzorů by se měla postarat společnost Derkwoo Electronics s tím, že jejich hromadná výroba by měla odstartovat již na konci letošního roku. Je tedy poměrně pravděpodobné, že minimálně pilotní výroba dostane za pár týdnů zelenou a společnost si na ní s dostatečným předstihem otestuje své výrobní schopnosti. Doufejme, že ty budou jen a jen dobré a nové iPady budou díky tomu z nových kamer výrazně do budoucna těžit. 

Co na podzim?

Dnešní zpráva zamotá velmi pravděpodobně hlavu všem jablíčkářům, kteří si brousí zuby na iPad Pro se třemi objektivy, jehož představení má Apple údajně plánovat na letošní podzim. Zdá se totiž poměrně zvláštní, že bychom se dočkali představení dvou verzí jednoho produktu v tak krátkém časovém horizontu. Na druhou stranu, pokud si Apple uvědomuje, že nynější fotoaparát není zrovna dvakrát kvalitní a už není možné déle s jeho vylepšením čekat, ale zároveň není možné nasadit senzor pro 3D sken okolí, jednalo by se o vcelku logický krok – tím spíš, pokud by iPad Pro 2020 nepřinesl nic víc než jen nový senzor, který lze pro mnohé jablíčkáře označit za zajímavý, leč minoritní upgrade. Jasno však samozřejmě bude až za pár týdnů či měsíců. 

Související články

Dnes nejčtenější

.