Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Zabudli ste na Deezer a Tidal. V CR a ST uz funguje aj Youtube Music. Zase tych streemovacich sluzieb nie je patsto. Mne Apple Music rozhadzal kniznicu singlov, ktoru som ako pisete pracne nahral do mojho telefonu a odvtedy ju neplatim.

  Problém Spotify, Apple Music, Google Music, Youtube Music a nevim čeho všeho, je bídná kvalita skladeb. 320kb/s by v roce 2019 mělo být jen za trest, není rok 2002 ani rok 2008. I pitomý „zastaralý“ CD nabízí násobně kvalitnější poslech. Za mě je minimem TIDAL hi-fi, ten rozdíl mezi 320 kbs a 1100 kbs je propastnej (ještě Deezer nabízí looseless kvalitu ale už ne MASTER jako TIDAL). Hodně lidí namítá, že telefon nikdy nebude zařízení na audiofilský poslech a mají pravdu, jenže i v rámci poslechu na mobilu se jde smířit s hluchoňskou „kvalitou“ alé Spotify nebo Apple music a ještě domrvenou zastaralým AAC nebo SBC BT kodekem nebo z tohoto komba vytlačit maximum, což je v mém případě TIDAL + LDAC sluchadla od Sony (případně drátovky, páč mám stále jack). Když mi pak kamarád dával poslechnout referenční skladbu na AirPodech bylo to upně o ničem, snad i moje starý Kosy Porta Pro hrajou líp, to je fakt handsfreečko, jen to tak Apple nekomunikuje a chudáci lidi přes ně konzumují premium Spotify kvalitu :D

  Před půl rokem byl u mně jeden zapřísáhlý tzv. HiFi odborník, který neposlouchá nic jiného než kvalitu z Tidalu. Jelikož jsem tuto službu taktéž zkoušel, tak přišel poslechnout moji sestavu – Mac (Audirvana) přes DAC CHORD do zesilovač a na bedny.
  Celou dobu chrochtal blahem, jak jdou přesně slyšet všechny detaily.
  Při odchodu jsem mu oznámil, že jsem všechnu hudbu pouštěl z Apple music.
  Je pravdou, že od té doby se neozval, takže opravdu nevím, jak to je s tou kvalitou.
  Jedná věc jsou čísla a ta druhá co člověk opravdu slyší.

  No je sice pěkné, že jde i z komprimátu přes různa HW a SW vylepšovátka vytáhnout solidní kvalita, ale já si na prostě udělal na pár referenčních skladbách test s Note 9 + Sony WH1000XM3 + Spotify 320kbps + LDAC kodek s vynucením max kvality tj 990kbps a pak to samé jen s užitím TIDALu HiFi a pak ještě s FLAC verzí daných skladeb a na této konstalaci byl rozdíl opravdu jak nebe a dudy, něco jako když si s TIDAlem odšpuntujete uši :D Jasný pak si můžu danou skladbu doma prohnat nějakym lepším AV recieverem a naprat zvuk do otevřených sluchadel za desetitisíce a budu zase jinde, ale z mé zkušenosti už na telefonu žádný mp3 streamy nechci.

  Poslouchám patrně na hodně obdobné sestavě: iMac – Audirvana – Chord Mojo a in-ear sluchátka Campfire Audio Solaris a vězte, že je to sakra poznat jestli hraje mp3 vs Flac, či Flac 16/44 vs Flac 24/96. Ono to bude ve vašem případě dost možná tím převodníkem Chord, který hraje tak dobře, že s ním dobře zní i nižší kvalita hudby a kdo ten zvuk Chordu nezná, tak si při prvním poslechu vyloženě sedne na zadek. Taky je otázkou jaké bedny a zesilovač jsou v řetězci. To může na druhou stranu zvuk degradovat takovým způsobem, že nelze nic poznat. Ale obecně se dá zvuk mp3 vs Flac poznat na mobilu a přiložených peckách za 60Kč, když víte na co se soustředit. Samozřejmě čím lepší aparatura, tím jsou rozdíly markantnější.

  martas38 – já netvrdím, že rozdíl nejde slyšet, ale je to jak píšeš „když víte na co se soustředit“. Proto pro běžné použití stačí i méně kvalitní zdroje hudby. Pro mně je pro běžný poslech lepší Apple music, než Spotify (pouze můj názor ať čísla říkají cokoliv). A samozřejmě záleží na čem posloucháš.
  Jen říkám, že pokud někdo poslouchá z jakéhokoliv zdroje na méně kvalitním vybavení, tak ho lehce podvedeš s kvalitní sestavou. A může o sobě vykládat jaký je specialista na kvalitu hudby (pouze když ho přesvědčíš , že používáš ten podle něho nejlepší zdroj např TIDAL).
  Ano CHORD (můj QUTEST) je opravdu prostředek k úplnně jinému poslechu a pokud cenově násobíš i další komponenty v řetězu tak myslím, že udělá z každé muziky skvělý zážitek, přestože je dnes hodně hudby špatně nahráno již ve studiích. Vetšinu nakupuji co chci na HDtracks.

  Presne. Vetsina lidi nema sanci rozdil poznat. V aute maji low end repro a sluchatka za dvojku max.

  Osobně si myslím, že Spotify, Apple music atd. se nedají porovnávat s Tidalem. Všechny výše zmiňované služby jsou pro uživatele, kterým je celkem jedno poslech mp3 souborů, ale jde jim hlavně o objevování, sdílení se s kamarády a prostě si nechtějí připlácet za něco, co nepotřebují – nejlepší audio kvalita. Tidal je zaměřený na jiné uživatele, má super kvalitu zvuku, ale jinak nenabízí moc navíc. Já mám nejradši Spotify, někdo zase jiné služby. Spotify je podle mě nejvíce univerzální řešení, ale někdo chce mít v aplikaci texty, někdo nejlepší kvalitu bez něčeho navíc. Myslím si ale, že 320 kbps není neposlouchatelná kvalita, která by se nedala snést.

Vložte vlastní komentář

celý text