Zavřít reklamu

Nedávno jste si na našem magazínu mohli všimnout zprávy, která určitě potěší většinu jablíčkářů. V nové verzi webového rozhraní iCloudu, která bude spuštěná společně s oficiálním vydáním nových operačních systému pro veřejnost, se můžeme těšit na přihlašování pomocí Touch ID či Face ID. Pokud jste si ale mysleli, že tohle je poslední novinka, se kterou Apple ve webovém rozhraní iCloud přišel, tak jste na omylu. V poslední verzi si totiž můžete všimnout výrazného přepracování celé stránky. Jako jeden z prvních o této novince informoval skrze Twitter uživatel Federico Viticci. O nových změnách se však můžete přesvědčit i na vlastní kůži. Stačí vám k tomu, abyste běželi na beta verzi iOS 13, potažmo macOS 10.15 Catalina a skrze Safari přešli na webovou stránku beta.icloud.com.

Nejspíše se tedy ptáte, co je v novém rozhraní nového. Hned na první pohled si všimnete, že se celá domovská strana po přihlášení dočkala perfektního redesignu. V novém rozhraní dáme sbohem obrovským ikonám, které nyní nahradí minimalistické prostředí s uvítací částí, pod kterou se nachází samotné aplikace dostupné skrze webové rozhraní iCloud. Naprostou novinkou je aplikace Připomínky, která se zobrazuje i v klasické verzi webového iCloudu, avšak s podnadpisem „Coming Soon“. Bublinové pozadí v nové verzi nahradí klasické bílé pozadí. Webové aplikace v tomto případě zůstaly prakticky nezměněné, kromě již zmíněných Připomínek.

V nové webové verzi iCloudu nyní navíc můžete jednoduše přejít do nastavení vašeho účtu. Zde si můžete nastavit a zobrazit veškeré údaje o vašem účtě, také si ale můžete zobrazit využití úložiště na iCloudu, či informace o všech vašich zařízeních. Na samotném spodku stránky se nachází informace o rodinném sdílení. Možná vás napadlo, že původní aplikace Najít iPhone bude v nové verzi iCloudu nahrazena aplikací Najít. Tento krok se samozřejmě očekává, prozatím však i v beta verzi zůstává název aplikace nezměněný.

Související články

Dnes nejčtenější

.