Zavřít reklamu

Pouhých pár týdnů do představení letošních iPhonů se na světlo světa dostaly velmi zajímavé informace výrazně poodhalující některá jejich hlavní vylepšení. O ty se postarala agentura Bloomberg, jejíž zdroje patří již dlouhodobě mezi ty nejpřesnější. Co se tedy dozvídáme o novinkách tentokrát?

Zdroje Bloombergu potvrdily, že prémiové modely iPhonů se třemi objektivy – konkrétně s širokoúhlým objektivem, ultraširokoúhlým objektivem a teleobjektivem – budou schopny díky pokročilému softwaru fotit současně každým objektivem a tuto trojici zachycených fotek následně skládat tak, aby byla výsledná fotka co možná nejdokonalejší. Kvalita fotek má být dokonce tak vysoká, že má strčit do kapsy i některé poloprofesionální fotoaparáty za tisíce korun. Díky trojitému fotoaparátu bychom se též měli dočkat revoluce při focení za špatných světelných podmínek. Zdroje sice nehovoří přímo o speciálním nočním režimu, avšak tvrdí, že zlepšení výkonu fotoaparátu za špatných světelných podmínek bude obrovské. Je tedy možné, že se nějakého speciálního módu pro noční fotky dočkáme. 

Potěšeni z nových fotoaparátů však nebudou jen milovníci fotografie, ale také videa. Jeho snímání se má totiž dočkat značných vylepšení, díky kterým budou výsledky daleko lepší, než u všech doposud vydaných iPhonů. Těšit se údajně můžeme například na různé úpravy a efekty, které bude možné do videozáznamu vkládat už při jeho nahrávání. Je tedy možné, že se dočkáme například bokeh efektu známého zatím jen z portrétových fotek. Díky němu by se bylo rázem o mnoho jednodušší zachytit záběry vypadající na první pohled jako ty z profesionálních filmových kamer. 

Duál potvrzen

Zdroje Bloombergu hovořily převážně o fotoaparátech pro prémiovou řadu iPhonů, malé zmínky se však dočkal i nástupce iPhonu XR. U něj bylo znovu potvrzeno nasazení duálního modulu namísto jednoobjektivového, jak tomu bylo minulý rok. I zde se ale dají očekávat výrazná vylepšení snímání fotek a videa. Na upřesnění si však budeme muset počkat až do samotné premiéry v září. 

Související články

Dnes nejčtenější

.