Zavřít reklamu

O podpoře Apple Pencil u iPhonů se v posledních letech spekulovalo již nesčetněkrát a jinak tomu není ani letos. Hned několik poměrně důvěryhodných zdrojů se totiž nechalo v uplynulých týdnech slyšet, že letošní iPhony podporu Apple Pencil už skutečně nabídnou. Že je příchod této novinky reálný nyní potvrdil i přední výrobce příslušenství pro iPhony – Olixar. 

Výrobce příslušenství začal pracovat na novém typu krytů pro letošní iPhony, které budou na zádech osazeny speciálním pouzdrem právě pro Apple Pencil. Ta by však měla být podle Olixaru v porovnání s tužkami pro iPady o poznání menší a hlavně pak v barvách iPhonů – tedy ve zlaté, vesmírně šedé či stříbrné. Pokud by tak Apple skutečně učinil, vydal by se podobnou cestou jako Samsung u své řady Galaxy Note. Otázkou však je, zda je tento prvek u iPhonů vůbec potřeba a zda by jej Apple dokázal využít skutečně na maximum. Lehké by to však rozhodně neměl, jelikož pro maximální využití by musel peru přizpůsobit i samotný systém, který by musel naučit například různá gesta. 

Firma Olixar si v uplynulých letech připsala hned několik “propálení” designu Apple produktů ještě před jejich představením. Vzpomenout můžeme třeba na iPady Pro či iPhony XS, XS Max a XR. Na druhou stranu, byla to právě ona, která sebevědomě tvrdila, že příchod bezrámečkového iPhonu SE 2 je za dveřmi. Její zdroje tedy rozhodně neomylné nejsou a je tedy nutné brát veškeré informace od ní s určitou rezervou. Pokud by se však tyto předpovědi vyplnily, pro mnohé jablíčkáře by se jednalo o skvělou zprávu. 

Související články

Dnes nejčtenější

.