Zavřít reklamu

Jestli je za něco Apple světu již dlouhé roky pro smích, je to obsah balení jeho iPhonů. Zatímco mnohé konkurenční společnosti do krabiček svých telefonů přibalují kryty, značková sluchátka či hned několik typů adaptérů pro nabíjení spolu s několika typy nabíjecích kabelů, Apple se drží stále svého standardu, které navíc v loňském roce ještě mírně okleštil, když do balení iPhonů XS a XR nepřibalil redukci na 3,5 mm Jack konektor. Posměšky by však mohly být po letošku konečně ty tam. 

V minulých měsících jsme již několikrát slyšeli od na sobě nezávislých zdrojů, že se Apple chystá letos udělat malou krabičkovou revoluci a slaboučký 5W nabíjecí adaptér, který nabíjí současné iPhony dlouhé hodiny, vymění za výkonnější. Díky tomu by si tak měli uživatelé užít rychlonabíjení, které jablečné telefony podporují od roku 2017, bez jakékoliv další investice, která nebývá zrovna malá. A právě tuto novinku potvrdil před malou chvílí i leaker ChargerLAB na svém Twitteru, podle kterého se v krabičkách letošních iPhonů objeví adaptér nikoliv s portem USB-A, ale s portem USB-C. Tato změna si pak samosebou vyžádá i nový nabíjecí kabel, který bude též disponovat na jedné straně koncovkou USB-C. Díky tomu tak budou iPhony mimo jiné bez problému propojitelné s novými MacBooky, které se již USB-A řadu let nechlubí. 

ChargeLAB se dá považovat za poměrně věrohodný zdroj, jelikož například v loňském roce zveřejnil jako první nákres nabíječky přibalované k iPadům Pro (2018), která se též pyšní USB-C portem. Obecně se však tehdy předpokládalo, že kromě iPadů přibalí Apple tuto nabíječku i k iPhonům, což se nakonec bohužel nestalo. Letošek by ale měl být konečně v tomto ohledu jiný, za což by si Apple vysloužil u svých fanoušků zcela určitě spoustu pochval. 

Výkonnější nabíječka pro letošní iPhony by dávala smysl i kvůli tomu, že se u nich máme dočkat opět o poznání větších baterií, které by se s klasickou 5W nabíječkou dobíjely celou věčnost. Je tedy možné, že právě kvůli zvětšení baterií už Applu letos nezbylo nic jiného než do balení svých telefonů nasadit lepší nabíječky. Vzhledem k tomu, že se jedná o neoficiální informace je však nutné brát vše zatím s patřičným odstupem. Jasněji ale budeme naštěstí mít už za pár týdnů. 

Související články

Dnes nejčtenější

.