Zavřít reklamu

Kromě tmavého režimu, přepracované aplikace Připomínky a například také nových možností v Nastavení, přibude v iOS 13 také naprosto nová a přepracovaná aplikace Najít. Tato aplikace vznikla spojením dvou předchozích aplikací, Najít iPhone a Najít přátele. To znamená, že veškeré informace o poloze jak o vašich zařízení, tak vaší rodiny či ostatních kamarádů, najdete v jedné jediné aplikaci. Společně s představením nové aplikace se nyní Apple rozhodl, že chce uživatelům poskytnout větší úroveň bezpečnosti a soukromí. Dosáhnout chce tohoto cíle tak, že dá tomu uživateli, kterého zrovna sledujete, o této skutečnosti vědět pomocí notifikace.

Jedna ze skvělých funkcí staré aplikace Najít přátele byla možnost nastavit si upozornění, když se určitá osoba pohne z vámi vybraného místa, popřípadě když se na nějaké místo přiblíží. Toho se dalo využít v praxi například tehdy, kdy jste byli s kamarádem domluveni na výlet a dle jeho slov by měl být za pět minut u vás. Co si budeme povídat, pět minut se často promítne na padesát minut, a abyste nemuseli už čekat oblečení před domem, tak jste si mohli nastavit notifikaci, kdy se kamarád opravdu pohne ze svého domu. V aplikaci Najít přátele, a prakticky i doteď v beta verzích iOS 13, kde se nachází už aplikace Najít, jste tyto notifikace pro sebe mohli nastavit naprosto nepozorovaně pro druhou stranu. To se však po oficiálním spuštění iOS 13 pro veřejnost změní.

Mnoho lidí totiž tento nástroj používá spíše na špehování svého partnera, či jiné osoby, což rozhodně není správné. Apple si tedy tuto skutečnost uvědomil a rozhodl se, že zasáhne. Pokud se v nejnovější beta verzi iOS 13 rozhodnete vytvořit oznámení, kdy určitá osoba, opustí své místo, anebo se přesune na jiné, tak se o tom druhá strana jednoduše dozví prostřednictvím notifikace. Prozatím tato funkce funguje jen tehdy, pokud mají oba uživatelé operační systém iOS 13, respektive jeho nejnovější beta verzi. Pokud má druhá strana iOS 12, tak jí notifikace jednoduše nedojde. Jakmile ale dojde k oficiálnímu spuštění iOS 13 pro veřejnost, tak už tato funkce bude do aplikace Najít implementována.

Související články

Dnes nejčtenější

.